Laptop toshiba u200-115 bootuje tylko do pewnego momentu

witam serdecznie

laptop jak w temacie, orginalnie zainstalowany XP PRO - pierwszy ekran startowy i stop, ani kroku dalej nie ruszy w trybie normalnym, w trybie “safe mode” zatrzymuje sie na sterowniku Mup.sys i ani kroku dalej, z plyty windowsa uruchamia sie do momentu kiedy ma uruchomic sie konsola z wyborem co chcemy robic tzn ekran przed nia, z plyty bartPE to samo, ubuntu live zatrzymuje sie na drugim ekranie na ktorym jest pasek postepu, dysk sata (niestety nie moge znalezc zadnej specyfikacji tego lapka jaki jest kontroler sata) - jest ok - wymienilem na nowy, kopia partycji zrobiona za pomoca Ghost11, ram sprawdzony wielokrotnie, wymieniany z nowym ze sklepu, czuje ze bogi mnie opuscily nie mam sily juz, oczywiscie prosze nie pisac o koniecznosci formatowania dysku twardego i probie naprawy systemu operacyjnego, bo sie tego nie da zrobic - nie uruchamia sie z plyty dalej niz trzeba, nie ma problemu z hireen cdrom, niestety moja stara wersja nie ma wystarczajacych narzedzi diagnostycznych zebym mogl wylapac w ktorym miejscu tkwi blad

pomocy prosze