Laptop Toshiba widzi zewnętrzny napęd, ale nie widzi płyt

Witam problem dotyczy laptopa toshiba satellite S55t. System win 8.1, Laptop nie posiada swojego napędu dvd. Ma napęd zewnętrzny. Tu zaczyna się problem. Po podpięciu napędu zewnetrznego bez płyty system wykrywa napęd i widzi go w folderze “mój komputer”. Jednak po włożeniu płyty napęd znika, słychać sygnały dźwiękowe, że niby wykrywa płytę itd, ale napędu nie widać.Wcześniej na tym laptopie był system win 7 pro 64 bity i nie było problemu. Proszę o jakieś rady. Pozdrawiam

Sprawdź kabel i ewentualnie inny port USB w laptopie…

Uruchom dystrybucję live Linux z pendrive i sprawdź jak się napęd zachowuje… 

Z napędem jest tak, jak jest bez płyty to w menedżerze urządzeń jest widoczny, jednak nagrywarkale jak włożę płytę to menedżer podaję, że urządzenie nie jest podłączone do kompa. Co ciekawsze podpiałem na kablu od aparatu cyfrowego caonon i teraz działa. W windows 7 jednak nagrywarkę podpinałem na zwykłym kablu i było ok. Co teraz???

  • nikt nie ma zadnego pomysłu???

Co teraz? Skoro działa na innym kablu wniosek taki że ten który używałeś do tej pory trzeba wymienić - jest uszkodzony… Może to być kwestia wtyczki po jednej lub drugiej stronie lub samej żyły… Prawdopodobnie od zasilania gdyż po włączeniu płyty napęd czytając dane pracuje  intensywniej pobierając też więcej energii… Której brakuje i dlatego staje się niewidoczny.

Ale zaraz zaraz ten kabel dzial na innych kompach i laptopach poza tym onn był uzyty 2 razy

działa spokojnie jak go podłącze do innych kompów

No to nie zrozumiałem do końca - ale to nie wyklucza uszkodzenia kabla… Ewidentnie masz tu problem z napięciem/zasilaniem urządzenia… Sprawdź dokładnie ten kabelek zmieniając jego ułożenie bo przewód i przewód to nie zawsze to samo…