Laptop uruchamia się raz na jakiś czas


(Tomek9209) #1

Witam. Mam taki dziwny problem ciężko będzie mi to wytłumaczyć dokładnie ponieważ laptop uruchamia się raz na jakiś czas.

Podam przykład włączam laptopa działa wszystko ładnie pięknie ale jak go wyłączę to laptop nie uruchamia się nie reaguje na podpięcie ładowarki na nic po prostu jak by całkiem nie działał ale czasami po 20 minutach lub po 3 dniach wszystko wraca do normy ale znowu do wyłączenia po wyłączeniu znowu trzeba czekać. I proszę o pomoc przeszukałem chyba wszystko nigdzie nie piszę w czym problem. Pomożecie ?

laptop ASUS X54H

Dodam jeszcze że było wymieniane wejście (od ładowania) i że ładowarka jest na pewno sprawna sprawdzana przy drugim laptopie.


(KAZDAN63) #2

To może (ale nie musi) być coś z tej “beczki” :

http://www.expressit.pl/porady-komputerowe/asus-x52j-x52je-k52jr-k52jc-nie-wlacza-sie-nie-uruchamia-sie-brak-obrazu-czarny-ekran-problemy-z-karta-graficzna-zawiesza-sie/


#3

Laptop do serwisu to na pewno awaria mechaniczna a nie software, a jak ci się nie chcę to korzystaj raz na jakiś czas.


(adamk1985) #4

Jeśli nie było zalania

to na 99% będzie przyczyną -> uszkodzona grafika lub mostek na płycie głównej… typowa usterka przegrzanego laptopa… chyba, że przycisk zasilania nie łączy (to ten pozostały 1% może przy składaniu laptopa nieprawidłowo podłączyłeś - zdarza się)… Jeśli naprawiał to serwis Asus to może pokusili się na wymianę właśnie pasty (zwykle na gorszą i w zbyt dużej ilości… przegrzewanie laptopa pewne, ale z tzw. “opóźnionym zapłonem”)

Były wcześniej zwiechy, resety, zamułki itp.??

Jak temperatury ? Jak układ chłodzenia - czysty ? Pasta i termopady były wymienianie ?


(Tomek9209) #5

Pasta nie była wymieniana. Laptopa naprawiał znajomy rodziców, wymieniał tylko wejście do ładowarki. I od tamtej pory dzieją się takie dziwne rzeczy. Laptopa rozbierałem wszystko niby jest w porządku tak jak by jakiś opornik był spalony ale jestem teraz w Anglii i niestety nie posiadam żadnych przyrządów żeby to sprawdzić.Laptop w środku jest czysty nie grzeje się nie zawiesza wszystko działa prawidłowo (oczywiście jak się włączy). To jedyny problem.

A i jak podłącze ładowarkę to lampka od ładowania się nie zapala, zapala się wtedy kiedy działa czyli wtedy może się włączyć.

Jakbym potrzebował takiej odpowiedzi nie pisałbym tego na forum :slight_smile:


(Tomek9209) #6

Niestety to nic z tych rzeczy… :frowning: