Laptop + urządzenie wielofukncyjne ~3000 zł & Aparat~1000 zł

Dobroprogramowicze!

Jako, że ostatnio miałem całkiem spory rozbrat z dziedziną IT, jestem nieco do tyłu w kwestii sprzętu. Dlatego proszę Was o pomoc w wyborze czegoś odpowiedniego. Przejdę do rzeczy:

  1. Potrzebny jest laptop i do tego urządzenie wielofunkcyjne.

Jeśli chodzi o laptopa to nie mam szczególnych wymagań. Przeznaczenie głównie do codziennego użytku - Internet, multimedia, czasem jakieś starsze gierki, lub te nie wymagające karty graficznej-potwora ;). Będzie on użwany przede wszystkim w domu, choć nie ukrywam, że czasem zapewne gdzieś się go zabierze ze sobą. Naturalnym jest, że będzie on wyposażony już w system - preferuję siódemkę. Do tego jakaś torba, może jakaś wygodna myszka ? Ostatnio osoba, dla której jest laptop pracowała na Toshibie, choć do innych kształtów też się pewnie przyzwyczai.

Do laptopa potrzebne jest urządzenie wielofunkcyjne - jeśli to możliwe to tanie w eksploatacji, firma nie ma większego znaczenia / Fotografii nie przewiduje się drukować, więc nie wymagane są też cuda. Jeśli byłoby coś ciekawego, co miałoby opcję WiFi - dajcie też znać.

Na całość mogę przeznaczyć ~3000 zł.

Uprzedzę dociekliwych, że przeglądałem podpięty temat o zakupie laptopa, ale ciężko tam o konkretne informacje dla konkretnych potrzeb. Przede wszystkim interesuje mnie coś dobrej jakości w stosunku do swojej ceny :wink:

  1. Potrzebuję też aparat fotograficzny w cenie ~1000 zł. Od razu uprzedzam, że w grę wchodzą tylko kompakty. Używany on będzie przez osoby, którym zależy na dobrej jakości zdjęć, jednakże nie są to jacyś zapaleńcy fotograficzni. Do tego jakiś solidny pokrowiec i pojemna karta pamięci - byłoby wspaniale.

Zastanawiałem się chwilę nad Coolpixem p310 oraz Panasoniciem TZ25 poleconymi przez kolegę, ale chciałbym jeszcze Was zapytać o zdanie.

Z góry dziękuję za pomoc!

Pozdrawiam

Co do urządzenia wielofunkcyjnego to polecam ze stajni HP:

HP Deskjet 3525 Ink Advantage ok. 340 zł

HP Deskjet 5525 Ink Advantage ok. 410 zł

Oba obsługują tusze HP 655 (bardzo wydajne) oraz mają fifirifi.

Czarny: ok. 29 zł / 550 str.

Cyan/ Magenta/ Yellow: ok. 29 zł /600 str.

Urządzenia różni wyświetlacz:

w 3525 jest Monochromatyczny wyświetlacz LCD o wysokiej rozdzielczości i przekątnej 5 cm

w 5525 Kolorowy ekran dotykowy CGD o przekątnej 6,74 cm,

5525 szybciej drukuje oraz obsługuje karty pamięci.

HP Deskjet Ink Advantage 2515, w każdym razie drukarki z serii ink advantage mają bardzo tanie oryginalne tusze, nie są sprzedawane w Europie Zachodniej i Stanach Zjednoczonych. Z wi-fi są coraz rzadsze.

Z laptopów, ciekawy jest Lenovo IdeaPad U400 (ok. 2800-3100zł), lub inny z serii U (300/310/410, nie mają napędu DVD). Aluminiowa obudowa i niezły design, szklany gładzik, dysk twardy + niewielki SSD 32/64GB znacznie przyspieszający działanie systemu i programów.

Nie mają napędów bo to ultrabooki, a te muszą być cienkie. Nie wiem czy dla urządzenia wykorzystywanego w domu warto dorzucić sporo kasy/zrezygnować z wydajności by cieszyć się lżejszym notebookiem.

Ja standardowo polecam Lenovo z serii Edge.