Laptop usypia się/hibernuje w określonych warunkach, windows 10

Witam posiadam laptopa lenovo z50-75 (fx7500, 8gb ramu, win10). Mam z nim tylko problem wymieniony w tytule, czyli hibernuje się gdy:
-Jest podłączony (gdy na baterii nic się nie dzieje)
-Nic na nim nie robię (dopóki ruszam myszką to jest ok)
-Nie jest włączony np. film na YT (podczas oglądania również się nie wyłącza)
W ustawieniach zarządzania energią czy planach zasilania mam ustawione aby się nie wyłączał ani nie usypiał).
Jest to dla mnie bardzo uciążliwe gdyż dosyć często odchodzę od komputera i każde wyjście do toalety czy na krótką rozmowę z kimś kończy się tym, że muszę go od nowa uruchamiać…
Z góry dziękuję za pomoc, jeśli coś jeszcze uszczegółowić to proszę pisać co :slight_smile:

A polecenie w CMD nie pomaga?
uruchom jako administrator i wpisz powercfg -h off
To wyłącza hibernację permanentnie.

Tylko z tego co kojarzę, to po wyłączeniu hibernacji utracisz tak zwany szybki start komputera.

1 polubienie

Działa, wielkie dzięki <3
Jak przeczytałem twój wpis to myślałem, że usypianie i wybudzanie nie będzie działać, ale to działa normalnie. Tak więc nie za bardzo wiem o jakim szybkim starcie mówiisz, bo komputer uruchamia się poniżej minuty jak zwykle :slight_smile:

//edit: czy na tym forum tematy się zamyka lub coś w tym stylu? Bo jeśli tak to proszę o zamknięcie - problem solved.

Pisząc szybki start miałem na myśli to, że komputer nie uruchamia systemu od zera, tylko od razu przechodzi do ekranu logowania (zapamiętuje ostatnią sesję użytkownika). Co do zamykania tematu, to w pomocnym poście jest przycisk SOLUTION (schowany w kropeczkach).