Laptop używa tylko karty zintegrowanej, a nie dedykowanej

Parę dni temu kupiłem laptop. Z Win 10 oczywiście

Wszystko w nim fajnie itd. prócz jednej rzeczy. Laptop oczywiście wyposażony jest w kartę zintegrowaną Intel HD Graphics 520, która nie jest słaba, ale nie chce od niej nic. Kartą graficzną jest R5 M430 2GB, tylko z pozoru. Pod każdym względem laptop używa karty zintegrowanej zamiast dedykowanej. Nawet w grach. Próbowałem przełączyć przez program od sterowników, ale to nic nie działa. W BIOSIE nie ma takiej opcji, a BIOS jest zaktualizowany do najnowszego. Sterowniki najnowsze, a ja dalej nie mogę przełączyć kart. Jak mam zrobić żeby przełączyć te karty tak, aby korzystać tylko z R5 M430 (dedykowanej)

 

Taki oto laptop (jeśli linkowanie jest zabronione to proszę usunąć link)

http://www.mediaexpert.pl/laptopy/laptop-hp-15-ay057nw-w7a10ea-,id-718547

Próbowałeś na ikonie gry PPM - uruchom w trybie zgodnosci z procesorem o duzej wydajnosci?

 

@WalterW

Nie ma takiej opcji niestety

PPM >ustawienia karty radeon >preferencje >dodatkowe ustawienia karty radeon > zasilanie > ustawienia  przełączania grafiki dla aplikacji.

Tu rozwijasz “wszystkie aplikacje” i szukasz swojej gry. Jeśli nie ma na tej liście klikasz “dodaj aplikację” i przechodzisz do folderu z grą. Szukasz pliku .exe który uruchamia grę dodajesz do listy. Obok nazwy gry  będziesz miał kolumnę “ustawienia grafiki” i zmieniasz na “wysoka wydajność” potem klikasz na zastosuj.