Laptop, vista i coś nie tak (wifi i pobór energii)

mam laptopa hp nx7400 z procesorem core duo 1,7

  1. Pierwszy problem dotyczy nadmiernego zużywania energii, procesor caly czas pracuje z maksymalną prędkością co znacznie skraca czas pracy na baterii oraz wpływa na podwyższoną temperaturę lapka, szukałem jakiś opcji w ustawieniach ale nic nie znalazłem.

  2. Problem dotyczy połaczenia wifi z kompem z win xp, prz połączeniu do rutera vista zapamiętuje ustawienia i łączy się potem automatycznie, a dla połaczenia z komputerem jest możliwość tylko ręcznego łaczenia, co jest dla mnie uciążliwe.

Liczę na waszą pomoc

Kliknij sobie na ikonce baterii, wybierz schemat zasilania “Power saver” i procesor zostanie znacznie obniżony, jasność zmniejszona, wyłączą się niektóre elementy Aero i będzie działać do około 3 godzin.

Pomogło, ale myślałem, że na schemacie “zrównoważony” też to działać powinno.

A jak z 2 problemem?

pi4sek , we właściwościach połączenia powinna być opcja żeby automatycznie łączyło Cię z wybraną siecią.

właśnie nie można tam zmienić

problem 1 - po prawym kliknięciu na bateryjce i wybraniu “opcje zasilania” masz możliwość zmiany “ustawień planów zasilania”, a tam “zmiany zaawansowanych ustawień zasilania”.

tam w drzewku jest gałąź “zarządzanie energią procesora”, gdzie możesz ustawić minimalną i maksymalną dostępną moc procesora na kablu i na baterii.