Laptop + vista + problem z ekranem

Witam.

Mam laptopa HP nx7400 508ES a wraz z nim mały problem:)

Konkretniej: nie mogę zamknąć ekranu, ponieważ po ponownym otworzeniu dalaj pozostaje czarny,tak jakby w ogóle się ponownie nie włączał i jedyną opcją jest wyłączenie lapka. W ustawieniach oczywiście tak jak powinno być, czyli żeby podczas zamykania ekranu nic nie robił(hibernacja itd.)

Na XP tego problemu nie miałem…

Jakieś propozycje?

PS. Odpowiedzi typu ‘to se zainstaluj xp’ są żenujące :?

Witam ja mam laptopa FS Amilo i problemu takiego nie mam. W ustawieniach jest podanych kilka opcji po zamknięciu klapy. Tzn opcja hibernacji, nic nie rób oraz wstrzymaj. Ja mam zaznaczoną opcję “wstrzymaj”. Po otwarciu klapy wystarczy, że tylko krótko nacisnę przycisk Power i wszystko jest ok. Po próbuj inne opcje, może coś pomoże. Pozdrawiam.

no tak, ale ja go nie chce wstrzymywać tylko po prostu “wyłączyć monitor”…

przy całkowitym zamknięciu klapy, nigdy nie wyłączy Ci sie monitor. Jeśli chcesz tylko aby monitor nie świecił to ustaw sobie to w ustawieniach ekranu:)

Zamknięcie klapy (“pokrywy” według polskiej Visty) zawsze wyłącza monitor. W opcjach zasilania trzeba ustawić, aby zamknięcie pokrywy nie robiło nic i jedynie będzie wyłączało monitor i nic więcej.

niestety to “normalne” w viscie i laptopach hp… ja mam to samo i wszyscy znajomi z hp`kami

niekiedy nawet przy wstawaniu ze sleepa matryca nie wstaje

gdzies czytalem ze to wiba kart grafiki w hp`kach, ale troche watpie bo to wystepuje i na kartach ati i na kartach intela

miałem ten sam problem, ale po przeczytaniu tematu pogrzebałem w ustawieniach grafiki i przestawiłem odświeżanie ekranu z 59 na 60