Laptop+Vista z USA-Ja Visty nie chce-można ją sprzedać w PL?

Witam, laptopa kupił mi Tata w USA i z Vistą bo praktycznie tam zawsze jest z systemem.

Jednak ja tego systemu nie chcę i mam pytanie czy można sprzedać tą Vistę w Polsce gdy laptop do mnie dotrze.

Wolałbym już XP PRO, ale nie wiadomo czy jeszcze na Linuxa(ubuntu bądź BackTrack) się nie przesiądę na lapku.

Dodam że z tego co widziałem to ten system już tam zainstalowali w celu sprawdzenia laptopa czy wszystko z nim dobrze i wszystkie podzespoły się zgadzają.

System oczywiście bym usunoł ze swojego systemu, z tym że te naklejki licencyjne czy jak to się mówi itp.

I czy w ogóle od strony prawnej to gdyby nawet ktoś odemnie to kupił czy byłoby prawnie wszystko OK ?

Acha i jak laptop przybędzie to chcę do niego wsadzić PigTail, tylko o laptopach i ich budowie nie mam pojęcia i gdzie tam jest karta bezprzewodowa.

Miałby ktoś instrukcję montażu PigTail bądź w ogóle mniej więcej opisu gdzie co jest po rozłożeniu laptopa i czy to jest trudne właściwie nie rozłożenie ale złożenie(nie będę rozdzierał całego tylko tak żebym mógł PigTaila zamontować).

rozmontowanie laptopa nie jest trudne, wystarczy do tego srubokret “krzyzak”, z tym ze musisz pamietac skad ktore srubki wykreciles poniewaz sa one roznej srednicy:) a i musisz odlepic a potem przylepic maskownice na tych srubkach, zapamietaj tez lub sobie rozpisz gdzie ktory kabelek sie znajduje zebys potem dobrze podlaczyl, napisz jeszcze z jakiej firmy ten laptop bo mozliwe ze firma a dokladniej gwarancji tego producenta dziala tez u nas w kraju a wtedy bys stracil ta gwarancje

Jeśli miałbyś system w wersji BOX mógłbyś go jak najbardziej odsprzedać.

Ale zapewne wraz z lapkiem dostaniesz system w wersji OEM którego sprzedaż legalna już nie będzie.

Po drugie nawet jeśli otrzymasz system na płycie a nie wgrany na lapka, to co z naklejkami licencyjnymi i dowodem zakupu.

To widze, Vista będzie siedziała i gniła bo póki co na pewno nie zainstaluje jej.

Hp Pavilion dv9000, ale z tego co wiem to jak z USA przyjdzie to już po gwarancji w PL, ew do USA i tam na gwarancje. Póki co dostałem z USA to nie musiałem naprawiać, no jedynie krótkofalówki jakoś nie chciały się naładować do końca, ale chodzą.

I trzeba będzie ten zmiennik napięcia, ale to chyba Tata kupi. Wiem że do drukarki jest, Od gniazdka do takiego jakiegoś pudełeczka i od pudełeczka do drukarki.

Dostałem go z konwenterem i wcześniej musiałem przekładać bo i nagrywarkę zewnętrzną miałem z USA.

Ale kupiłem w Media Markt kabel z polskim wejściem który biegnie od gniazdka do tego pudełeczka a mi się widzi że w laptopie podobnie jest. Przynajmniej taki sam kabel widziałem w pudełku na zdjęciu.

806f02fe1099bd23m.jpg

W pudełku jest na środku, kabel i na górze chyba to pudełeczko czy co to jest :slight_smile: To chyba kabel by trzeba tylko znaleźć z jednym wejściem polskim i by działało?

Ile kosztowałby zasilacz samochodowy do tego laptopa w PL.

Ile prądu by “zjadał” i czy byłby słyszalny podczas snu ? Wiadomo że cokolwiek tak, ale czy dużo.

Czy jakby chodził przez większość dnia i niektóre nocki to potrzebowałby podstawki chłodzącej ?(z tym to już na pewno słyszalny by był).

HP ma gwarancje miedzynarodowa, ich serwis dziala jak w mercedesie, tam gdzie jest rozwinieta cywilizacja jest i ich serwis,

laptop nie zagrzeje sie jak bedzie chodzil dluzszy czas pod warunkiem ze nie bedziesz na nim np.gral przez 12h non stop, jesli chcesz na nim grac to przystawaka chlodzaca sie przyda, a co do reszty rzeczy czyli konwerter i zasilacz samochodwy to sprawdz na stronie http://www.hp.pl powinny byc tam akcesoria a jak nie to google.pl i na bank znajdziesz

Ale czy będą naklejki/plomby gwarancyjne ?? Bo na tym pigtailu to mi zależy a inaczej go nie włoże.

Bo jak się dowiedziałem to nawet dobrze się nie przyjrzali jemu, dali takiemu typowi on wszystko zainstalował i posprawdzał czy chodzi i jest w pełni sprawny i odrazu w pudełko i wysłali.

powinny byc