Laptop vs Komputer PC.Dylemat przy zakupie

Witam.Od pewnego czasu jestem zainteresowany kupnem nowego sprzetu.ostatnio pojawil sie dylemat.Co lepszy stacjonarka PC czy moze laptop.Przegladam oferty i nadal niemoge znalezc zwyciescy.Na moj celownik wpadl jeden PC i jeden laptop.

Laptop HP Pavilion Sleekbook 15b-050sw:

Procesor intel Core i5-3317u.

Grafika : nVidia GeForce GT630 (2GB)

Windows 8

6gb ram

HDD 750GB.

Cena: 2400zł

Oraz ten oto PC.

Płyta główna- gigabyte GA-H61M-DS2 H61 S1155 2DDR3 GLAN mATX BOX

Procesor intel Core i3-2130 3,4ghz BOX 3M LGA 1155 BX80623I32130

Ram Goodram 1x8gb

HDD 500GB SATA III CAVIAR WD500AZRX 64MB

Grafika HD7770 1GB DDR5 PX 128BIT HDMI/DVI/DP BOX (niezintegrowana)

Cena: 1.770zł

Stąd moje pytanie ktory zestaw lepszy jesli chodzi o gry.Bede bardzo wdzieczny za pomoc

Jak do gier to stacjonarny, napisz w tym temacie: wybor-komputera-zestawy-komputerowe-t267420.html

Stacjonarny będzie wydajniejszy>Jeżeli grasz w gry nie pchaj się w laptopa, słaba wydajność i prędzej czy później będą problemy z przegrzewaniem się.

Jeszcze takie pytanie.Czy warto zamienic tego intela na jakiegos amd z 4 rdzeniam.iZ tego co wiem ten i3 ma 2 rdzenie.Jesli warto.To prosilbym o przyklad jakiegos dobrego amd z 4 rdzeniami.Zestaw z intelem kosztuje 1800 zl.A cena maksymalna do jakiej moge wybrac zestaw to 2000-2300 zł

W zestawie za 2300 można już spokojnie dać i5, będzie to lepszy wybór niż Phenom.

Do gier zawsze stacjonarny.

Ja też tak uważam.

Laptop zawsze będzie mniej wydajny niż stacjonarka, zwłaszcza na zasilaniu bateryjnym spada wydajność.

Poza tym stacjonarnego PC zawsze można stosunkowo niskim kosztem unowocześnić aby dawał radę z grami a w przypadku lapka jak już nie będzie wystarczający do gier to pozostaje już tylko kupno całego nowego.

A kupno nowego lapka to zawsze znacznie wyższy koszt niż wymiana w PC wszystkich podzespołów decydujących o wydajności (mobo, ram, procesor, grafa).

W takim razie czy naprawde warto wymienic i3 na i5.

Jeżeli wybierasz komputer do gier to zdecydowanie stacjonarny. Jeżeli wybrał byś laptopa to może jakąś konsole do gier ? np. XBOX lub PS3

Tak (jeśli masz fundusze), i5 ma cztery fizyczne rdzenie, które coraz bardziej wykorzystują nowe gry.

Jeśli chcesz konkretne propozycje konfiguracji komputera napisz w tym temacie wybor-komputera-zestawy-komputerowe-t267420.html