Laptop vs. PC - co będzie dla mnie lepsze?

Witam :slight_smile:

Zakładam kolejny temat gdyż chcę sobie wszystko podsumować.

Znalazłem ciekawą ofertę laptopa USA i muszę dać znać osobie która ma mi go przywieść czy na 100% go biorę i czy ma go już zamawiać i tutaj jeszcze mam pewne wątpliwości… Ogólnie chciałbym mieć laptopa ze względu na mobilności, lecz zacząłem rozmyślać nad kwestią wydajności.

Nowego urządzenia będę używał do grafiki, praca w photoshopie, 3D lecz rzadko, i chciałbym też pograć od czasu do czasu w jakieś nowsze gry i World of Warcraft i teraz pytanie do was co będzie dla mnie lepsze sciągnięcie laptopa czy zakupienie PC w cenie do 3,000 PLN ?:slight_smile:

Laptop - http://www.newegg.com/Product/Product.a … 6834220307 :slight_smile:

Specjalistą nie jestem ale moim zdanie ten laptop uciągnie warcrafta i może jeszcze coś.Za 3000 tysie stacjonarnie złożyłbyś coś lepszego podejrzewam ale jeśli chcesz mieć mobilny komputer to ten jest dobry.

Dla gier i photoshopa lepszy jest pc, zawsze możesz go ulepszyć, a laptopa, raczej nie za dużo.

Na to pytanie sam musisz sobie odpowiedzieć - pc czy laptop.

Ja bym polecał PC

Laptop jest fajny i bardzo wydajny, ale w tym momencie. Tak jak mówiłeś - chciałbyś pograć w nowsze gry - dzisiaj w takie pograsz, ale co będzie za kilka miesięcy trudno powiedziec. Standardowego PC jest bardzo łatwo zmodernizować, a do tego laptopta nic już nie włożysz - bo jest wypchany do granic.

Decyzja należy do Ciebie co chcesz wybrać - mobilność i bardzo dobre paramtetry (na dzień dzisiejszczy) czy biurko i bardzo dobre parametry (z możliwością ciągłej modernizacji).

ta grafika średnio wyciąga 3300pkt w 3Dmarku06. Czy to dużo? w porównaniu z 9800GTX z pewnością nie, jednak na laptopa jest to nie lada wyczyn. Mój radeon wyciąga zaledwie kilka pkt więcej, a wiedźmina ciągnę na full, wiec jeśli granie to nie jest dla Ciebie priorytet, to możesz śmiało brać tego lapka, jeśli będziesz chciał w coś zagrać to choć nie na full detalach, ale uruchomisz na niej 100% obecnie dostępnych gier.

A jak z OC w laptopie ? bo chyba nie można dołożyć żadnego dodatkowego chłodzenia, oczywiście mogę sie mylić :smiley:

Hmm no i mam dylemat…

Jak mówiliście za PC przemawia możliwość modernizacji, a główną zaletą laptopa jest mobilności…

Będzie to zakup na lata więc muszę być pewien wyboru…

laptopów się nie podkręca bo nawet nie mają takich opcji w biosie :slight_smile: (przynajmniej te lapki w których biosach ja grzebałem) pozatym nie ma ich tam nie bez powodu chłodzenie by się nie wyrabiało i by były problemy że nie wspomne już o czasie pracy na baterii, także jeśli zależy ci na OC to lapa nie bierz tylko PC

ale po co Ci OC ? to jest core 2 duo 2,5GHz !!