Laptop vs PC stacjonarny

Witam! Mam pewien problem. Jestem użytkownikiem neta przez 24 h na dobę. Zasysam wszystko co się da. Mój problem odnosi się do zbyt wysokiego rachunku za prąd zużyty przez komputer. Koszty te wahają się w granicach 80 - 90 PLN. Myślę żeby kupić laptopa - używanego do 1200 PLN. Wymagania nie są wygurowane dla sprzętu bo ma tylko być używany do neta przez 24 h na dobę. Moje pytanie brzmi: czy da się laptopa podłączyć do pc stacjonarnego np. przez USB i czy laptop może paść po długim użytkowaniu? Koszty laptopa miesięczne to ok. 7 PLN albo nawet mniej - bo za tyle ciągnie prądu.

Proszę o jakieś opinie.

Po co laptop kup jakiegoś bardzo starego kompa zianstaluj na tym linuksa (jakiegoś lekkiego) i pobieraj co chcesz zrób z niego server 2 warunki porządna zasiłka dobrej firmy i najlepiej ,żeby był cichy więc pasywne chłodzenie.I może chodzić 24/7.Przez USB nie łaczy się kompów połącz przez kart sieciowe.

oczewiście że się da musisz mięć w oby komputerach wolne karty sieciowe i poprzez kabel skrosowany je podłączyć Co do reszty to nie wiem bo nie mam laptopa moge tylko przypuszczać że musisz mu zapewnić dobrą wentylację by długo ci służył

Ja za prąd bule kilka razy tyle :stuck_out_tongue:

Można połączyć. Jednak koszt kabla USB jest zdecydowanie większy od kosztu rj-45 (skrosowany)

ale czy to wpłynie na oszczędność prądu?? a właśnie o to chodzi w tym poście.

jak pisał kolega wyżej można za pomocą kabla skrosowanego, ale są też odpowiednie kable do łączenia przez USB.

Zastanów się :lol: co pobiera wiecej prądu intel pentium D 2gb ram dwie karty w sli czy stary komputer procek 500 mhz 256 ram ?

słuchaj sorry jestem chyba ślepy, ale nie widzę w którym miejscu autor postu podał swoją konfigurację i to taką o jakiej ty piszesz.

a może akurat ma stary komputer procek 500 mhz 256 ram?? co ty na to?

Słuchaj ja też nie ale to miał być tylko przykład.Naprawde wątpie ,żeby miał tak słabego kompa. To miał być taki przykład ,że wydawac 1200 zł na laptopa nawet uzywanego to bezsens zwłaszcza ,że ma chodzić bez przerwy to nie zadanie dla laptopa.

W zasadzie to ja chciałbym zaoszczędzić na prądzie :slight_smile: Biorąc pod uwagę warint kupna starszego typu komputera to muszę liczyć się z kostami dodatkowymi za “pudło” i kolejny monitor… Czy naprawde laptop padnie po takiej pracy? Jestem zielony w tej materii :slight_smile:

nie przesadzajmy, tak samo prawdopodobnie może paść komputer stacjonarny przy ciągłej pracy. przecież taki laptop nie będzie pracował przy pełnym obciążeniu procesora, no chyba że będziesz prowadził obliczenia w poszukiwania jakiegoś np białka :wink: .