Laptop w cenie do 2 000 złotych na studia inżynierskie

Hej, potrzebuję przenośnego sprzętu w rozsądnej cenie. Zalezy mi na wydajności - żeby w miarę komfortowo mozna było postawić jakąś maszynę wirtualną albo szybko skompilować projekt. Ważna też jest bateria, port analogowy do starszych modeli projektorów i dobre zabezpiecznia przeciw kradzieżom. Cenię również jakość, nawet kosztem wydajności - dlatego modele Lenovo odpadają. Nie zależy mi teraz na grafice, bo nie mam czasu, ale gdyby w przyszłości można było model o taką rozbudować, byłoby dobrze. Nie potrzebuję również systemu operacyjnego, nie są niezbędne inne wodotryski. Z rzeczy bardziej przyziemnych - 14-15 cali, raczej Intel. Drogą eliminacji zostały mi takie modele:

HP ProBook 450 (i5-4200M, 4GB) => kusi matowa matryca, szeroki wachlarz portów i estetyczne wykonanie, na minus tylko rok gwarancji.

Asus X550LC-XO045D (i5-4200U, 8GB) => matowa matryca, wszystkie porty i chyba nieco wydajniejszy od HP, ale boję się trochę jakości wykonania - miałem tablet Asusa i sprzęt sprawiał pozytywne wrażenie, ale musiał dwa razy podróżować do Koszalina z powodu popękanej ramki - złe spasowanie i kiepski materiał.

Dell Inspiron 3542 (i5-4210U, 4GB) => czytałem, że ma niezłe zabezpieczenia, jakość również wygląda przyzwoicie, w tej ofercie jest najtańszy spośród trójki i jeszcze dorzucają gratisy - ale jest też odblaskowa matryca i nie ma analogowego portu.

Nie potrafię się zdecydować na któryś z tych trzech dlatego bardzo chętnie posłuchałbym czyjejś rady.

Jeżeli zależy Ci na jakości wykonania to najlepszy będzie Probook.

jak komputer na studia inżynierskie ma się mieścić w 2000 i jeszcze mieć jakieś wymagania? tego nie rozumiem.

Normalnie: taki jest budżet, a autor posiada pewne wymagania :wink: