Laptop w domu łączy się z wifi poza domem już nie

Witam

Słowem wstępu

Problem nie występuje u mnie a u właściciela od którego wynajmuje mieszkanie. Co za tym idę nie będę ukrywać że to sprawa wagi państwowej :smiley:

Zacznę od początku. Do niedawna miał taki router który wymagał od każdego nowego urządzenia które się podpinało aby podawać bramki podsieci, dns itp lecz ostatnio nastał czas wielkich zmian i ma już klasyczny ruouter czyli znasz hasło i bez problemu się podłączasz bez żadnych dodatkowych ustawień. W tym momencie własnie pojawia się problem, w mieszkaniu internet mu działa bez zarzutu lecz gdy bierze laptopa poza mieszkanie (ostatnio był w szpitalu i tam pojawił się ten problem) a mianowicie gdy próbuje się połączyć z internet to mu się to nie udaje a wifi jest wstanie odbierać u siebie w mieszkaniu. W każdym innym miejscu nie udaje mu się połączyć.( i nie chodzi o łączenie się do tego samego wifi co w domu a do wszelakich innych)

Ma ktoś jakiś pomysł czym to jest spowodowane ? A co najważniejsze jak to zrobić aby był wstanie podłączyć się pod wifi nie tylko w domu ? Spotkał się ktoś z czymś takim ?

Jakieś sugestie lub rady ?

Używa windowsa 7

EDIT

zaszło nieporozumienie. Chodzi o fakt podłączania się do wifi a nie przedłużenia wifi. Problem jest w tym że jego laptop jest wstanie podłączyć się do wifi w domu ale do innego wifi już poza domem nie.

Przeniesiono z działu System operacyjny Windows 7.

janiś doceniam fakt odpisania ale… zdaję sobie sprawę że router ma ograniczony zasięg i nie szukam rozwiązania problemu z cyklu " ej czemu nie mogę się połączyć z moim routerem gdy on jest w Polsce a ja w Kirgistanie’. Problem jest w tym że w mieszkaniu komputer bez problemu łączy się wifi a już poza domem pod żadne wifi( ze znajomością hasła lub otwarte) nie chce się podłączyć

Niech zobaczy czy laptop nie ma na sztywno ustawionych adresów ip wtedy taki problem będzie występował :slight_smile:

A mógłbyś wyjawić mi co następuje ( wybacz ale sam u siebie używam XP)

Jak sprawdzić czy ma sztywno ustawione adresy IP

oraz gdy miałby tak ustawione to co należy zrobić aby problem opisany wyżej nie występował. Jak to zneutralizować ?

Prawy na ikonce od interntu koło zegarka Otwórz centrum sieci i udostępniania po prawej stronie kliknąć niebieski link Połączenia:

Kliknąć szczegóły.

W nowym oknie jak DHCP włączone jest ustawione na NIE to jest ustawiony na sztywno.

Wtedy zamykasz okno szczegółów klikasz właściwości wybierasz dwu klikiem TCP/IP IPv4 i zaznaczasz kółeczka z uzyskaj adresy automatycznie.

Zatwierdzasz i po chwili powinno zassać adresy z routera i każdego innego :slight_smile: