Laptop w domu łączy się z wifi poza domem już nie


(Snoop Gd) #1

Witam

Słowem wstępu

Problem nie występuje u mnie a u właściciela od którego wynajmuje mieszkanie. Co za tym idę nie będę ukrywać że to sprawa wagi państwowej :smiley:

Zacznę od początku. Do niedawna miał taki router który wymagał od każdego nowego urządzenia które się podpinało aby podawać bramki podsieci, dns itp lecz ostatnio nastał czas wielkich zmian i ma już klasyczny ruouter czyli znasz hasło i bez problemu się podłączasz bez żadnych dodatkowych ustawień. W tym momencie własnie pojawia się problem, w mieszkaniu internet mu działa bez zarzutu lecz gdy bierze laptopa poza mieszkanie (ostatnio był w szpitalu i tam pojawił się ten problem) a mianowicie gdy próbuje się połączyć z internet to mu się to nie udaje a wifi jest wstanie odbierać u siebie w mieszkaniu. W każdym innym miejscu nie udaje mu się połączyć.( i nie chodzi o łączenie się do tego samego wifi co w domu a do wszelakich innych)

Ma ktoś jakiś pomysł czym to jest spowodowane ? A co najważniejsze jak to zrobić aby był wstanie podłączyć się pod wifi nie tylko w domu ? Spotkał się ktoś z czymś takim ?

Jakieś sugestie lub rady ?

Używa windowsa 7

EDIT

zaszło nieporozumienie. Chodzi o fakt podłączania się do wifi a nie przedłużenia wifi. Problem jest w tym że jego laptop jest wstanie podłączyć się do wifi w domu ale do innego wifi już poza domem nie.


(rgabrysiak) #2

Przeniesiono z działu System operacyjny Windows 7.


(Snoop Gd) #3

janiś doceniam fakt odpisania ale… zdaję sobie sprawę że router ma ograniczony zasięg i nie szukam rozwiązania problemu z cyklu " ej czemu nie mogę się połączyć z moim routerem gdy on jest w Polsce a ja w Kirgistanie’. Problem jest w tym że w mieszkaniu komputer bez problemu łączy się wifi a już poza domem pod żadne wifi( ze znajomością hasła lub otwarte) nie chce się podłączyć


(struart) #4

Niech zobaczy czy laptop nie ma na sztywno ustawionych adresów ip wtedy taki problem będzie występował :slight_smile:


(Snoop Gd) #5

A mógłbyś wyjawić mi co następuje ( wybacz ale sam u siebie używam XP)

Jak sprawdzić czy ma sztywno ustawione adresy IP

oraz gdy miałby tak ustawione to co należy zrobić aby problem opisany wyżej nie występował. Jak to zneutralizować ?


(struart) #6

Prawy na ikonce od interntu koło zegarka Otwórz centrum sieci i udostępniania po prawej stronie kliknąć niebieski link Połączenia:

Kliknąć szczegóły.

W nowym oknie jak DHCP włączone jest ustawione na NIE to jest ustawiony na sztywno.

Wtedy zamykasz okno szczegółów klikasz właściwości wybierasz dwu klikiem TCP/IP IPv4 i zaznaczasz kółeczka z uzyskaj adresy automatycznie.

Zatwierdzasz i po chwili powinno zassać adresy z routera i każdego innego :slight_smile: