Laptop w dwóch zakresach cenowych

Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad zakupem laptopa. Aktualnie posiadam stacjonarkę z Phenom X4 960T + Radeonem 6850 1 GB i taka wydajność w grach w zupełności by mi wystarczyła w grach lub mogłaby być lepsza, jeśli jest to możliwe. Prosiłbym o podanie kilku propozycji z poniższej listy “wymagań” :

Cena:  2500 zł ( laptop, który w pełni zastąpi komputer stacjonarny) lub 1500-1800 zł (laptop, który ma matową matrycę i byłby lżejszy od pierwszej opcji cenowej, kosztem karty graficznej - słabsza dedykowana lub tylko zintegrowana)

Główne zastosowanie: Droższy laptop byłby wykorzystywany do gier, pracy biurowej i średnio-zaawansowanej obróbki grafiki. A tańszy po prostu bez zastosowań do grania.

Rozmiar: 15,6

Mobilność: Laptop, który w pełni zastąpi komputer stacjonarny nie powinien przekraczać 2,3 kg, a słabszy laptop nie powinien przekraczać 2 kg ( jeśli jest to możliwe ). Czas pracy na baterii oczywiście powinien być jak najdłuższy w tych budżetach.

System operacyjny. Windows 8.1/10

Cześć, 

Chcesz kupić dwa laptopy, czy tylko jeden, wybierając go z podanych propozycji z poszczególnych kryteriów? Trochę zagmatwane, jednak w półce “gry” proponuję Asus r556lb i5-5200u 8GB RAM gf 940m HDD 1TB Win 10. Laptop posiada matową matrycę HD oraz dobre wykonanie. Ważną zaletą jest utrzymywanie niskich temperatur podzespołów pod dużym obciążeniem. Z tego względu procesor może utrzymać swoje wysokie taktownie (brak throttlingu). Recezja Asus r556ln nie dotyczy bezpośrednio wspomnianego laptopa, a  starszej jego wersji, jednak między nimi jest mało różnic (różnica w nowszym procesorze i karcie graficznej). 

Laptop nie przekracza masy 2,30 kg :wink: