Laptop w okolicach 3000 zł

Wrzucony przeze mnie komputer niestety szybko zmienił swoją cenę na ponad 3k. Tak czy inaczej, raz jeszcze proszę o pomoc i jakieś propozycje :blush:

Kup, jak będzie, nieczekaj znowu…

Więc nie kupuj, latop, to nie desktop i nie wymienisz grafiki, a zakup za 3000 i oszczędność 200 zł jest pozorna, szczególnie, że biorąc mniej ram i dysk tańszy by grafika weszła. Przykład z Allegro.

Pisze wam czlowiek raz za razem ze chce laptop multimedialny plus do gry w managera. Zintegrowana grafika w r5 4500u na luzie wystarczy na managera przez dobre pare lat. W kazda wersje gry mozna tez grac z rownym powodzeniem bez gtrybu 3d. Ja mam i7 3 generacji i zintegrowana grafike i pozwala mi to ogladac powtorki 3d oczywiscie na niskich detalach. Nie rozumiem po co cala dyskusja sprowadza sie do kart graficznych.
Mocna grafa 45w procek, to duzy ciezki laptop z kiepskiego plastiku, pracujacy glosno bo wymaga duzego chlodzenia. Ja mam w domu asus tuf r5 4600h. Nie jest to ani zbyt poreczny ani estetyczny sprzet.

matheoolfcks:

Tu masz benchmark procesorow do managera. R5 4500u wypada bardzo dobrze.

Aplle m1 wymiata. Kilka prockow ryzen i intel h jest wyzej ale szykuj 5000 na lapka z nimi. R5 4600h jest nieznacznie lepszy. Lapek mozna kupic za 3500.
R5 4500u wydaje sie najbardziej value for money.
Accer swift 3 14 cali
Lenovo ideapad 14 i 15 cali - najwyzej ocenione na notebookcheck
Te dwa bym rozwazal

Dziękuję za każdy komentarz, Wasza pomoc była bezcenna. Ostatecznie jednak zdecydowałem się na Huawei Matebook D15. Jest ładny, dobry stosunek jakość-cena, działa dobrze, spełnia moje oczekiwania a i w FM21 grywam na nim na średnich detalach. Także dziękuję raz jeszcze, temat do zamknięcia :blush:

Ta zintegrowana grafika jest na poziomie między MX130-150, więc pograsz w mniej wymagające gry.
Taki potencjał modeli gamingowych nie wykorzystasz w pełni.

To jest temat z listopada 2020? Warto to odświeżać?

Sam niedawno kupowałem laptopa do seriali, lekkich gier i programowania. Zastanawiałem się nad Matebookiem D bo ma świetny stosunek podzespoły/wygląd/jakość.

Ostatecznie, kupiłem poleasingowego Maca, ale gdybym miał kupować nowego to wziąłbym właśnie MateBooka.
Ewentualnie dla osób które mają więcej kasy to


ale to już 4k i więcej :smiley:

sponsoring hakerrow