Laptop w przedziale 1500-2000zł do internetu, gier

(Joanna44455) #1

Znajomi chcą kupić laptopa do internetu (np.filmy), gier w cenie 1500-2000 zł. Z tego co wiem myślą o HP. A co wy polecicie w tej cenie dobrego? Taki, żeby był trwały model, solidny, żeby dobrze znosił transport. 

(Xnorbert) #2

Notebook ASUS Transformer Book T100TA-DK007H Nie wiem czy mniej chodzi ci o taki laptop. Posiada on procesor Intel Atom czterordzeniowy. Windows 8.1,  złącze mikro HDMI.

W tej cenie do gier będzie ciężko coś znaleźć. Wszystko, co Ci polecimy, będzie raczej przeciętnym sprzętem. Nie będzie to sprzęt do gier, ale sprzęt multimedialny, na którym będzie można pograć w coś mniej wymagającego. Ja ze swojej strony polecę kilka modeli w X-KOM. Mam zaufanie do tego sklepu, bo mają szybką obsługę, bardzo miłą, świetny kontakt, bardzo sprawny serwis itd. Podane poniżej przeze mnie modele możesz znaleźć też u innych sprzedawców, więc jak coś Ci się spodoba, to szukaj na innych stronach.

Oto moje propozycje:

• Dell 5545- 1839zł, bez systemu, wydajna karta graficzna, przeciętny procesor, 4 GB RAM i pojemny HDD, brak napędu;

• Dell 5545 - 1949zł, ten sam co wyżej, ale ma 8GB RAM;

• Acer E1-570G - 1989zł, bez systemu, wydajna karta graficzna, przeciętny procesor, 8GB RAM i 2 dyski (SSD + HDD);

• Toshiba C55-A-1JL - 2009zł, system Windows 8.1, wydajna karta graficzna i dobry procesor, 4GB RAM i dość pojemny HDD;

Lenovo nie polecam, ale może wspomnę o nim:

• Lenovo-Z510 - 1949zł, brak systemu, wydajna karta graficzna i dobry procesor, 4GB RAM i dość pojemny HDD.

X-KOM w tym przedziale cenowym nie proponuje nic więcej. Możesz też poszukać na allegro. Gdybym ja miał wybierać z powyższych, to zdecydowałbym się na Toshibę i w nieco mniejszym stopniu na Della.

(Tabexger) #4

Ten Acer z dyskiem SSD ma sens.

(Brozinho) #5

Jeśli ma sobie poradzić z gierkami to obowiązkowo coś z Hd8750/radeonem R7/GT740.

Ode mnei taki ACer E1 z i5 ulv i GT740:

Tutaj sporym plusem matowa matryca - nie męczy tak oczu, nie odbija tak światła jak błyszcząca.

(bart86) #6

za te cene do gier? chyba saper albo stare gry jak age of empires, cs 1.6

http://www.notebookcheck.pl/NVIDIA-GeForce-GT-740M.89902.0.html

pogra się w fife i niektóre gry na niskich ustawieinach przy zminejszonej rozdzielczości

(Joanna44455) #7

te gry to taki internetowe miałam na myśli. Nie dla pasjonata. Dziękuję za wasze propozycje.

Trzeba było uściślić, bo do gier internetowych spokojnie wystarczy kara zintegrowana i można takiego laptopa dostać już sporo poniżej 1500zł.