Laptop w przedziale 5-7 tysięcy

Witam, Chciałbym się Was poradzić co do wyboru laptopa w przedziale 5-7 tysięcy zloty. Zależy mi na tym żeby nie przegrzewał się przy maksymalnym obciążeniu procesora przez cały dzień, wysoka wydajność, również dobra karta graficzna.

Dodam, że poszukuje lepszego sprzętu, niż mam komputer stacjonarny, podaje parametry:

Płyta główna: MSI B75A-G43 (MS-7758).

RAM: 3x DDR3-1333 / PC3-10600 DDR3 SDRAM UDIMM (Kingston 4GB)

Dysk: Crucial bx200 250GB.

Karta graficzna: NVIDIA GeForce GT 640.

Procesor: Intel Xeon E3-1230 V2.

Czekam na wasze propozycje dotyczące sprzętu oraz strony, z której go kupić.

Snufi na forum piszemy w języku polskim, czyli korzystamy z polskich znaków diakrytycznych (ą, ć, ę, ł, ń, ó, ś, ź, ż).

W tym przedziale cenowym warto zastanowić się nad sprzętem alienware, za ~6400+dostawa miałbyś 17R3 (i7, 970m 3GB gddr5,12GBram ddr4.

Za to co by ci zostało mógłbyś dołożyć do niego większy dysk ssd na pcie.

W pececie mam jeszcze dysk 1TB i mi to wystarcza aktualnie. Mam zamiar jedynie zmienić w nim kartę graficzną za około 1500 zł oraz dodać jeszcze jedna kość ram.

Mógłbyś podać konkretna ofertę przedstawionego przez siebie laptopa, na stronie która według Ciebie jest zaufana i ma rozsądne ceny?

Widzę że ceny w polskim sklepie są dość przesadzone. Za gorszy sprzęt (bez dysku ssd, z mniejszą ilością ram) zapłaciłbyś 1,5tyś zł więcej. Więc musiałbyś się wybrać po sprzęt za granicę.

Tu masz linki:

http://www.dell.com/pl/p/alienware-17-r3/pd

http://www.dell.com/us/p/alienware-17-r3/pd

Ok, sam własnie zauważyłem patrząc na zagranicznych stronach ze lepiej wyszłoby mi to kupując własnie tam, znasz może jakiś sklep zagraniczny z którego oferty warto byłoby skorzystać? Bo z tego co zauważyłem ze Stanów nie będzie możliwe zrobić wysyłki do Polski przez stronę Dell. Jest jeszcze możliwość ze po sprzęt pojechałbym sam w promieniu około 800km od Polski, jeśli byłoby to opłacalne

Ja w dalszym ciągu czekam jeszcze na inne propozycje w tym przedziale cenowym.