Laptop ,wchodzi do BIOSu i dalej nic. Co to może być?

Witam!

Mam laptopa HP ,pewnego dnia przy uruchamianiu nie włączył się ,wszedł do BIOSu i tam pozostaje.

Dokładniej opisać usterki nie umiem.

Wie ktoś o co chodzi ,czy to błachostka czy laptop na śmietnik?

Z góry dzięki za odp. :))

Pozdrawiam

zrób fotke jak wygląda ten twój BIOS bo może to inny ekran, sam z siebie komputer nie wchodzi do BIOS’u :slight_smile:

Proszę bardzo ,mam nadzieję ,że mi pomożesz :))

http://img62.imageshack.us/img62/4510/8834316217.jpg

i samo automatycznie wchodzi ?? :o

Przy włączeniu komputera pokazuje się taki obraz.

a spróbuj wciskać podczas startu laptopa klawisz F11 wejdziesz do “panelu” przywracania systemu z partycji recovery

OK.Teraz komputer jest u mojego wujka, on się zna to może coś poradzi ,jak nie to wypróbuję twoją radę. :))

Dziękuję Ci za szybką pomoc. :slight_smile:

To jest dokładnie tak: uruchamia się lecz się zawiesza podczas startu , zaświecają się diody na panelu i ekran i nic się dalej nie dzieje ;//

Dodane 12.01.2010 (Wt) 12:51

Czyli to nie jest żadne uszkodzenie dysku ,płyty głównej itp.?

Jeśli nie uda mi się tego naprawić w domu to w serwisie to zrobią? (nie chciałbym wydać więcej niż 200zl na naprawę)

Dodane 12.01.2010 (Wt) 13:07

A może to bateria na płycie głównej?

Czy ta część jest droga ,czy serwis podejmie się naprawy do 200zł?

miałem podobnie,ale u mnie padł kontroler

OK.Dzięki wielkie za odpowiedz. :))

Na co obstawiacie?Na bateryjkę czy na USB ? ,może coś innego?

ihmo nic poważnego, typowo należy sprawdzić w BIOS’ie pomiary temperatur, napięcia i wyczyścić sprzęt w środku

I tylko tyle?

Wszystko będzie działało?

Z góry dziękuję Ci za poświęcony czas i serdecznie pozdrawiam! :slight_smile: :slight_smile:

ps. A po co czyścić sprzęt “w środku” trzeba go rozkręcić?

czyścić bo możliwe że zakłócona przez brud jest cyrkulacja powietrza wewnątrz obudowy

A z naprawą laptopa w serwisie zmieszczę się w 100zł?

Co powoduje ,że komputer staje na BIOSie?

Dodane 12.01.2010 (Wt) 19:37

Na laptopie siedział brat i było to tak: działał podczas instalacji nowych sterowników grafiki i aktualizacji wszystkiego- wszystko chodziło, skończył robotę za dwie godziny już się włączyć nie chciał.

I tak ma do tej pory- nie podnosi się nawet z płyty bootowanej z napędu.

Co to może być i ile wyniesie naprawa?