Laptop - wentylator się nie wyłącza

Laptop HP z Vistą Home Premium, 2GB RAM , Turion 64 x2 (2,0 GH ). Od jakiegos czasu zauważyłam, że wentylator włącza się zaraz po uruchomieniu laptopa i pracuje bez przerwy. Poprzednio załączał sie tylko czasami, gdy obciażenie procesora było duże. Teraz nawet gdy zaden program nie pracuje wentylator kreci jak zwariowany. Wgralam EWEREST , ale niestety ten program nie działa na Viście , pokazując tylko podstawowe wartości, bez temperatur. Nie wiem jak mozna sprawdzić temperatury, i jak naprawic ten wentylator…

Ile ma laptop ? Zaglądnij pod spód i sprawdź czy nie widać brudów, pewno kurz zatkał chłodzenie

Nie pisze się kóż tylko kurz :stuck_out_tongue:

A wracając do tematu:

Odsłoń dziury wentylacyjne od dołu lapka, powinien ciszej działać. Spokojnie, mój wentylator bez przerwy szumi i ma temperaturę 41 st. C, nawet jak odsłonie dziury (lap IBM 380D :x ) :o Niestety nie mogę pokazać bo nie mam kamery (a z cyfrówką co kiedyś prosiłem o pomoc, to mi się zwaliła ;( ).

laptop jest nowy, jeszcze niema roku. Kurzu niema , wszystkie otwory ja drążne

Mimo wszystko jeśli Cię to nie pokoi rozkręcił bym laptopa i sprawdził czy nie ma kurzu. Mi też się HP DV6000 zakurzył co prowadziło do ciągłej pracy wentylatora - po wczyszczeniu ucichło.

KURZU niema…już mówiłąm. Nie rozpisywałam sie tu o tym jak rozkręcałam laptop, bo wiadomo , że sróbki odktęca się w lewo a zakreca w prawo - nic ciekawego. :stuck_out_tongue: …pozatym jakbym pisała dużo na temat tych śróbek, to którys z moderatorów przesunoł by ZNOWU ten temat…tym razem do działu naprawy samochodow (…pierwotnie temat byl w dziale problemów…zreszta nadal uważam ,że tam powinien być…)

masz roczną gwarancje z HP … zadzwoń 877-801-5561 przyślą Ci boxe, zapakujesz odeślesz, oni naprawią, i Ci jeszcze dadzą dodatkowo pół roku gwarancji. Ja bym im się nie chwalił na Twoim miejscu, ze cokolwiek rozkrecalem. [-X

Ja mam z HP L2000 juz 3 lata - nadal na gwarancji. :lol: