Laptop widzi mikrofon jako słuchawki

Witam. Posiadam laptopa, który ma 1 wejście słuchawkowo/mikrofonowe a mikrofon zamontowany w laptopie jest słaby więc chciałem używać słuchawek z mikrofonem, specjalnie kupiłem kabelek który rozdwaja gniazdko mini jack tak żebym (jak sądziłem) mógł podłączyć jednocześnie słuchawki oraz mikrofon, jednakże gdy podłączam słuchawki wszystko jest ok, ale gdy podłączam mikrofon to albo mi go nie wykrywa (gdy podłączam go razem ze słuchawkami) albo gdy sam mikrofon podłączę bezpośrednio do gniazda to pokazuje się okno w którym mam wybrać co właśnie podłączyłem…słuchawki czy głośnik zewnętrzny…nie ma opcji że to mikrofon. Macie jakieś pomysły co mogę zrobić? przy gnieździe jest obrazek mikrofon/słuchawki to dlaczego on podłączony mikrofon traktuje jako słuchawki, w rezultacie ignorując go?

Proszę o pomoc.

Wymagany jest mini jack kombo a nie zwykly rozdzielacz sygnalu. http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=5072380292&reco_id=a9069bcb-e7a9-11e5-9779-02348af7a70c&ars_rule_id=201

{ w rezultacie ignorując go}-niczego nie ignoruje. Rozpoznaje że coś jest podłączone do gniazda, jest mu egal co tam włączyłeś. Jest tak jak napisał Ci jasieczek

Porównaj wtyczkę z linka podanego przez niego,  z wtyczką Twojego “kabelka”, znajdź różnicę.

Twój kabelek  rozdziela tylko wyjście,  do pracy mikrofonu potrzebujesz wejście a tego wtyczka Twojego kabelka nie umożliwia.

Rozumiem was ale nie używając tego rozdzielacza tylko podłączając mikrofon BEZPOŚREDNIO do wejścia słuchawkowo/mikrofonowego w laptopie laptop również zauważa że coś podłączyłem i pojawia się okienko w którym mam wybrać czy właśnie podłączyłem słuchawki czy głośnik.