Laptop Win 8.1 - uparty czujnik przyciemniania ekranu

Powitanie. Laptop z Win 8.1 64 Bit. Acer Aspire V Nitro VN7 591G. Z Intelem HD 4600 oraz dedykiem GeForce GTX 860M. Wnerwiający czujnik przygaszania ekranu ma się dobrze, w ogóle nie mogę badziewia usunąć. Sprawdziłem już chyba wszystkie możliwe opcje. Na Intelu “panel sterowniczy grafiki Intel HD” mam wyłączony, w ogóle nie mogę na niego wejść, za to jest dostępna opcja “właściwości grafiki” z niby jakimiś ustawieniami które jednak nie rozwiązują problemu ponieważ odpowiedniej opcji nie mam, mimo, że to nadal opcje grafiki Intela. Zaktualizowałem Intela do najnowszej wersji i wciąż to samo - panel sterowniczy wyłączony, a opcje grafiki dostępne z tymi samymi ustawieniami co przed aktualizacja (czyli brak opcji która mogłaby odpowiadać za czujnik ekranu). Była tez porada aby w biosie to wyłączyć, ale nie znalazłem (może ktoś pokieruje?) Wyłącz funkcje jasności adaptacyjnej w systemowych opcjach zasilania również nic nie dały. Orientuje się ktoś może czy jest jakiś na to jeszcze sposób? dodam, ze bardzo mnie to irytuje, czy to na grze, czy w sieci - nie da się pracować. Gdzieś ktoś poradził jeszcze z usunięciem klucza, ktoś może wie co i jak? Jednak wątpię aby to było to, wiec liczę na Wasza niezawodną pomoc :slight_smile:

 

 

obserwatorrr , na forum używamy polskich liter diakrytycznych (ą, ć, ę, ń i tak dalej). Proszę - korzystając z przycisku Edytuj (na dole każdego posta po lewej stronie) - wyedytować swój post. Zignorowanie tej prośby będzie skutkować przeniesieniem tematu do kosza.

 

Pozdrawiam,

Dimatheus