Laptop włacza się i po chwili wyłącza

Witam. Laptop marki Dell Letidude E5500 .
Występuje w nim problem. Po włączeniu przyciskiem laptop się uruchamia, ale za chwilę gaśnie. Pokazuje się ładowanie biosu i gaśnie. Wymieniłam zasilacz na nowy, ale nadal występuje problem. Sprawdziłam dysk na innym laptopie okazał się zepsuty więc wymieniłam na sprawny i niestety nadal problem jest ten sam. Myślałam, że może od RAM-u się czepić, wypiełam przełożyłam między zlotami i nic . Gdzie szukać problemu ?

Pewnie w płycie głównej. Wygląda to trochę na układ zasilania. Ale to już raczej pozostaje jakiś serwis.
Jeśli bez baterii na samym DOBRYM zasilaczu po kilku sekundach pada to 80% układ zasilania.

Jest problem. Gdyż on się nie włacza na samym zasilaczu bez baterii.

To oznacza, że trzeba sprawdzić, czy jest napięcie na wtyczce od ładowarki (zasilacza). Zazwyczaj około 19-20V. Jeśli jest, to uszkodzony jest układ zasilania wewnątrz laptopa. Ani nie zasila płyty głównej, ani nie ładuje akumulatora. Często się zdarza odlutowanie (tzw. zimny lut) przewodu wiodącego od gniazda zasilania wewnątrz laptopa do płyty głównej.

Zgadzam się z kolegą wyżej :slight_smile:
Dziwi mnie tylko że ktoś szuka przyczyny w dysku twardym przy wyłączającym się laptopie a to że nie działa on na samym zasilaczu go nie dziwi :smiley:
Do sprawdzenia zasilacz czy ma odpowiednie parametry: Volty, waty i ampery.
Czasami na uniwersalnych zasilaczach (tych w wieloma końcówkami) niektóre laptopy nie działają.
Jeśli zasilacz będzie odpowiedni, to pozostaje sprawdzić zimne luty bądź po prostu uszkodzone gniazdo.

Zasilacz sprawdzony działa poprawnie napiecie jest . Gniazdo również obejrzane i chyba jednak a raczej na pewno trzeba je wymienić . Dziekuje bardzo za pomoc panów .

No to albo za słaby zasilacz (nieoryginalny), albo uszkodzona płyta główna?