Laptop włącza się, po czym się zawiesza

chyba nie było takiego wątku?

Otóż problem mam z laptopem, który włącza się, na ekranie pokazuje się logo marki no i tyle. Nic. Komputer jakby “staje”, zawiesza się. Nic się nie pojawia - tylko cały czas na ekranie widnieje logo. Dodam jeszcze, że 2 dni temu padła mu kompletnie bateria i nie był zasilany przez ten czas, gdyż kabel do zasilania był zepsuty. Zamówiłam nowy, na którego czekałam te 2 dni no i dzisiaj podłączyłam, lampka, która jakby odczytuje to, że kabel jest - świeci się. Odpalam komputer, no i jak już wyżej wspomniałam… Czy problem ten wziął się z tego, że laptop był rozładowany i niezasilany przez 2 dni?

Cóż, na komputerach się nie znam, więc będę wdzięczna o jakąkolwiek wskazówkę.

Odłącz wszystkie urządzenia USB (a szczególnie czytniki kart) i sprawdź :slight_smile:

Zacznę od sprawdzenia sprzętu. Wymontuj dysk z laptopa lub uruchom go z płyty Linux Live albo z płyty serwisowej, z gazety komputer Świat nr 8/2009. O sposobie jej używania dowiesz się z zawartości na stronie 18.

Mam nadzieje, że wiesz, jak posługiwać się programem msconfig i zakładką “Uruchamianie”. Odznaczasz wszystko, programy antywirusowe, Neostradę, firewalle itd.

Wiem w czym rzecz, ale nie będę wróżył z fusów. Objawy są bardzo niepokojące. Potrzebuję więcej danych. Już teraz skopiuj wszystkie istotne dane na inny nośnik. Zainstaluj program “Aida 32” w wersji 3.93 i wykonaj test “Linear Read” “Average Access” wtyczką (z menu Wtyczka) “Aida 32 Disk Benchmark” naciśnij “Save” czyli zapisz. Wyłącz najpierw wszystkie programy z autostartu czyli znajdujące się przy zegarze. Nie ruszaj myszką (w czasie testu), ustaw wygaszacz ekranu na pozycję brak, nic nie rób na komputerze tylko czekaj! Naciśnij “Save”, aby zapisać wyniki, wykresy w formacie png, (screen-y) i zamieść na forum np. przy pomocy strony www.fotosik.pl najlepiej w pełnym wymiarze, a nie jako miniaturkę.

Czekam na odpowiedź

Możesz też włożyć zbootowaną płytkę G DATY, włączyć/zrestartować PC i podążać za instrukcjami. G DATA włącza się w tym momencie z bezpiecznego Linuxa, na płycie są wszystkie niezbędne dane, by uruchomić tylko i wyłącznie program antywirusowy. Bez problemu zrobisz skan i (jeśli coś się pojawi) wykasujesz wszystkie wirusy z dysku.

Łatwo, bezpiecznie i bez krzyku.

Jeśli masz nadal z tym problem - napisz do mnie. Podyskutujemy o G DACIE