Laptop wlaczanie ekranu fn+f3 problem z wejściem w bios

Witam,mój brat,wiek 16,chciał w moim laptopie znaleźć rozjaśnienie i przyciemnienie ekranu i klikał FN+F1 do F12,w końcu znalazł,a potem przeczytał,żeby w biosie zmienić tryb ekranu aby było mniejsze zużycie baterii i od tego wszystko się zaczęło…Zmienił tryb podajże na LCD z 3 dostępnych w biosie,mówi,że chyba bo sam dobrze nie pamięta i po starcie ekran w laptopie uruchamia się zgaszony i muszę każdorazowo klikać FN+F3 przy starcie aby ekran się pojawił,niestety nie da się zaświecić ekranu podczas startu tak żeby można było wejść do biosu ani w biosie,innymi słowy mogę wejść do biosu ale nie widzę nic na ekranie i w biosie komenda FN+F3 nie działa,poznaję to tylko po dzwięku w biosie,dodam iż ktoś musi wiedzieć jak ten tryb wyłączyć,ponieważ przy starcie systemy z trybu hibernacji,gdzie jest automatyczne wyłączenie dysków,komputer startuje normalnie,czyli podnoszę klapę laptopa i ekran się pojawia ze zgaszonego i przechodzi do panelu logowania,prosił bym o pomoc jak to wyłączyć,gdyż potrzebuje się dostać do BIOSU,z góry bardzo dziękuję,za pomoc.

Ja bym podłączył na chwilę laptopa do zewnętrznego monitora. Na nim powinien być obraz z BIOSu.

Niestety,nie mam takiej możliwości gdyż stacjonarny jest w naprawie,macie jeszcze jakiś pomysł?

Teraz 90% ludzi ma komputery, a więc wystarczy wejść do dowolnego sąsiada / kolegi i poprosić. Chyba nikt nie zabroni skorzystania z monitora przez 5 minut. :slight_smile: