Laptop wolno pracuje,zawiesza się, grzeje się i sam wyłącza, pojawia się niebieski ekran

Witam,

Mój problem z laptopem polega na tym, że wolno pracuje i często się zawiesza, również bardzo szybko się nagrzewa, pomimo tego że kilka miesięcy temu wentylator był czyszczony w serwisie. Czasem też pojawia się niebieski ekran z opisem po angielsku ale nie jest to “niebieski ekran śmierci” tylko tym razem jest coś innego napisane, ale nie zdążyłam jeszcze rozszyfrować co.

 

Mam ochronę Avast Internet Security, ale z tego co widzę program ten nie blokuje mi żadnych zagrożeń tylko co jakiś czas coś łapię, być może dlatego że jest to wersja darmowa.

Czy jest jakiś skuteczny antywirus, który nie zamula komputera a wychwytuje wszystkie zagrożenia? Miałam już płatne wersje Norton Security i ESET NOD32 Antivirus ale nie jestem z nich zadowolona.

 

Zamieszczam linki.

 

FRST: http://www.wklej.org/id/1784527/

Addition: http://www.wklej.org/id/1784538/

Shortcut: http://www.wklej.org/id/1784540/

 

Proszę o pomoc.

 

                 

 

Spróbuj odpalić jakiegoś linuxa Live-CD/USB, żeby wykluczyć problemy z oprogramowaniem. 

Laptop jest jeszcze na gwarancji?

Laptop jest z 2009 r. więc nie jest na gwarancji. Jest już raczej na wykończeniu, ale jeszcze nie mogę pozwolić sobie na nowy. Mój system operacyjny to Windows Vista więc czy na pewno mam użyć linuxa Live-CD/USB? Tzn co bym miała konkretnie tym programem zrobić/sprawdzić?

 

Pobierz choćby Ubuntu i nagraj na pena http://www.ubuntu.com/download/desktop/create-a-usb-stick-on-windows

Uruchom system z pendrive’a (przeważnie przy starcie komputera można wybrać urządzenie z którego się uruchamia). System uruchamia się z USB, nic na trwałe nie zmienia w komputerze (o ile nie wybierzesz opcji instalacji).

 

Zobacz, czy są te same problemy.

 

Jeśli tak -> laptop do naprawy / wyrzucenia

Jeśli nie -> przywróć system (Vista) z recovery

Uruchom -Process Explorer-zaznacz >Options>VirusTotal.com>Check VirusTotal.com-pokaż  okno procesów z programu

 

Uruchom Wiersz poleceń (w menu start w Uruchom wpisz cmd.exe i OK), wpisz chkdsk c: /f kliknij Enter, wpisz T i zatwierdź enterem, uruchom ponownie komputer.  Uruchom- CrystalDiskInfo- zmień ustawienia (Funkcje, Advanced Feature, Wartość Raw i ustaw 10 [DEC]) pokaż  okno z programu wszystkie parametry.

 

Linki:

  • po uruchomieniu Process Explorer: http://wklej.org/id/1784804/

  • po uruchomieniu CrystalDiskInfo i zmianie parametrów poniżej w załącznikach print screeny bo nie wiem jak to można było inaczej zapisać.

post-282732-0-79323800-1440700040_thumb.

post-282732-0-43909400-1440700047_thumb.

Uruchom autoruns jako administrator -http://technet.micro…s/autoruns-po skończonym skanie-File>save>plik-AutoRuns.arn- umieść na -http://sendfile.pl/- na forum podaj linka

 

Link: po skanie Autoruns: http://sendfile.pl/pokaz/473845—wCEl.html

Uruchom autoruns jako administrator

 

Zakładka-Services- odznacz : AdobeARMservice , AdobeFlashPlayerUpdateSvc , gupdate , gupdatem , HP Health Check Service , hpqwmiex , MBAMService , MozillaMaintenance ,SkypeUpdate , WinDefend

 

Zakładka-Scheduled taks-odznacz :\Adobe Flash Player Updater , \GoogleUpdateTaskMachineCore , \GoogleUpdateTaskMachineUA

 

Zakładka -Drivers-odznacz; MBAMProtector , MBAMSwissArmy , MBAMWebAccessControl 

 

Zakładka -Sidebar Gadgets-odznacz: wszystko jak nie korzystasz z Gadżetów, ja bym odznaczył zajmują cenne zasoby systemowe

 

Wyłącz -http://www.benchmark…trona/9301.html

wyłącz-http://www.benchmark…trona/9306.html

 

Uruchom ponownie komputer,jak coś nie będzie działać lub jakbyś coś potrzebowała, zawsze można zaznaczyć.

 

Wszystko zrobione zgodnie z zaleceniami. Chyba jest lepiej. Choć minęło jeszcze niewiele czasu, żebym to mogła ostatecznie ocenić.

 

Czyli miałam jakiegoś wirusa czy po prostu laptop był zamulony przez te wszystkie opcje, które odznaczałam i wyłączałam?

 

I jakim antywirusem się najlepiej chronić. Jak wspomniałam wyżej używam Avasta, a testowałam Nortona i ESET NOD32 i nie jestem z nich zadowolona. 

 

 

 

Do tych zaleceń się jeszcze nie zastosowałam, bo jako laik boję się, że coś źle zrobię, bo nigdy nie uruchamiałam systemu z pendrive’a więc pytanie czy po tych wszystkich zabiegach jakie zrobiłam, ten opisany powyżej zabieg jest konieczny?

Ccleaner -http://www.dobreprogramy.pl/CCleaner-Slim,Program,Windows,51168.html> narzędzia> przywracanie systemu> skasuj punkty przywracania systemu,najnowszy zostaw oraz przeczyść system i rejestr

Dzięki wielkie za pomoc i za wszystkie odpowiedzi.

 

Laptop jest o niebo lepszy niż parę dni temu;)

 

Ale niestety dalej się bardzo szybko grzeje i długo włącza, nie wiem czy to jest jeszcze do naprawienia…

Sprawdz temperatury-http://www.dobreprogramy.pl/HWMonitor,Program,Windows,33495.html

wersja portable

 

To temperatury “zmierzone” po 1) włączeniu komputera 2) wejściu na forum i 3) zainstalowaniu programu do mierzenia temperatury czyli po jakiś 2 minutach od włączenia laptopa

 

http://sendfile.pl/pokaz/475234—zprk.html 

Błąd na stronie,oddaj do servisu laptopa nic więcej nie zrobimy

ok, wielkie dzięki za pomoc;)

 

pomimo, że laptop się grzeje to i tak jestem zadowolona, bo reszta jest OK;)