Laptop wrócił z serwisu - spadła wydajność

Witam. Miałem problem z laptopem - zbyt niska wydajność po odłączeniu zasilania, nie działające USB. Oddałem go do serwisu, dzisiaj odebrałem. Pisało na karteczce, że naprawili tylko wejście USB. Podładowałem go, ustawiłem wysoką wydajność, zostawiłem pod ładowarką. Pobrałem i zainstalowałem grę, żeby zobaczyć czy wszystko w porządku. Patrzę, działa tylko grafika zintegrowana. Przełączam na dedyka, tak jak zawsze przełączałem (kiedyś działało ; poradniki na yt pokazują, że tak sie przełącza) i nie działa. Włączam od nowa laptopa, nadal działa integra. Męczyłem się z tym z godzine. Pobrałem inną grę i dalej działa integra, nie ważne, że ustawie dedyka. GPU-Z, menadżer zadań pokazują karte graficzną.

Zauważyłem drobną zmiane w laptopie - pod zasilaniem klawiatura się świeciła cały czas, a na baterii gasła po ok. 30 sekundach nie używania. Teraz nie ważne czy jest na baterii czy nie - gaśnie klawiatura. W serwisie przywrócili mi system do ust. fabrycznych (jeśli to ma jakieś znaczenie).

Sprzęt: Acer Nitro 5
Windows 10 Home
8GB ram
Ryzen 5 2500u (vega 8)
Radeon RX 560X
HDD 1000GB

EDIT: Sterowniki mam najnowsze

Rozwiązane! Jeśli ktoś ma również problem z przełączaniem grafiki to ten film pomoże :wink:

a z klawiatura sobie poradziłeś?

Nie

Acery chyba miały swoje centrum zarządzania energią (profilami zasilania) więc może tam jest opcja dotycząca klawiatury.