Laptop - Wyczerpana bateria CMOS czy inna usterka?

Hej. Laptop Amilo Pro v2010d. Problem jest taki, po wyłączeniu ZAWSZE w BIOSie wyłącza się karta wifi i resetują daty/godziny. Czy to tylko bateryjka cmos do wymiany czy może to być coś innego?

zacznij od wymiany baterii i ustawienia daty godziny. Jeśli problem nie ustąpi będziemy się bawić dalej :wink:

Bateryjka.

Z resztą Fujitsu-Siemens miało w swoim czasie jakiegoś kiepskiego dostawcę baterii, bo potrafiły po pół roku po zakupie “nietrzymać”.

Pytam z jednego powodu, laptopa chce sprzedać, a ma z boku nawet naklejkę serwisową i nigdy nie był otwierany, a nie oszukujmy się, to może podbić jego wartość. Inaczej dawno bym wymienił sam :frowning:

Po ustawieniu w biosie wszystko śmiga, aż do wyłączenia laptopa. Jeżeli bez otwierania nie da się jednoznacznie stwierdzić to trudno :wink:

nie ma dostępu do baterii od strony ramu albo hdd?

Tak łatwo to nie ma :slight_smile: Trzeba zdjąć przynajmniej klawiaturę i przedni panel z tego co czytałem. No nic, myślałem, że będzie krótkie pytanie i szybka odpowiedź, ale widzę, że nie ma lekko z ta baterią. No nic, ja się żegnam bo do pracy rano, dzięki za pomoc, poczytam jutro czy da się dobrać do niej bez kompletnego rozbierania.