Laptop wyjątkowo słabo radzi sobie z grami


(Razozp) #1

Siemka

Otóż wszelakie gry chodzą w bardzo małej ilości klatek, nawet samp nie przekracza 35 fpsow. Nie wspominajac o takich grach jak ETS2 czy WoT. Czy na takim specu powinno to chodzić w ten sposób? Czy coś jest nie tak z kompem? 

 

 

Spec laptopa

Windows 8.1

Procesor: Intel Celeron CPU N2830 2.16GHz

Ram: 4gb

Grafika: Intel HD Graphics

 

Dzięki za odpowiedz  smile.png


(tosiekbu) #2

Witam,

 

Wydaje mi się że na takiej karcie graficznej/procesorze  wiele nie powalczysz w wymienionych przez Ciebie tytułach


(-=RaFaL=-) #3

Powinieneś się cieszyć że da się na tym w ogóle odpalić takie gry. :slight_smile:


(Razozp) #4

No trudno, dzieki za odpowiedź! :slight_smile:


(pete1) #5

 

HD Graphics (Bay Trail) 4 @ 311 - 896 (Boost) MHz

32/64/128 Bit jedna z najgorszych kart graficznych intela.

 

 

 

To na zielono to jest twoje , wydajność grafiki z iphona 5s lub adreno 330 z androida , czyli bardzo słaba grafa na komputer , praktycznie do niczego się nie nadaje.


(Jusko) #6

Aj tam, nie przejmuj się, że niby układ do niczego się nie nadaje - da się na nim odpalić np. Crysisa, co przeciążyłoby komórkę na starcie :wink: Można pozwolić sobie na sporo gier, lecz czasem trzeba zjechać z rozdzielczości, detali, anti-alliasing obowiązkowo trzeba wyłączyć czy synchronizację aby zwiększyć fps, przydaje się też przy wymagających grać zniżyć jakość układu (info na końcu).

 

Faktem jest natomiast, że modele Intel HD to nie są dedykowane układy do hardcorowego grania, choć i tak ich osiągi jak na integry są bardzo dobre, i da się na nich pograć (tym bardziej w nowszych seriach).

 

Zajrzyj do panelu sterownika, sekcja 3W i masz podział na wydajność, optymalnie oraz jakość. Suwak służy za wydajność układu i jakość wyświetlanej grafiki (najwyżej to najładniej, lecz też najwolniej). Aby zyskać na wydajność, przesuń suwak na środek lub wydajność. Zaznacz też tryb optymalny aplikacji.


(Razozp) #7

Dzięki za odpowiedź, zrobiłem jak napisałeś, posprawdzam teraz czy to coś dało :wink: