Laptop wykrywa mój mikrofon, ale nie mogę go znaleźć nawet w panelu sterowania

Yo. A więc, podłączam słuchawki i mikrofon który mam w słuchawkach, na obu komputerach jest pokazane że zostało podłączone, z tym że słuchawki działają a mikrofon nie i nie wiem co mam robić, mam laptopy ale w panelu sterowania w ogóle nie wykrywają mikrofonu podłączonego, tylko ten wbudowany w laptop, próbowałem rozmowy testowej na skype oraz tej w panelu sterowania i nic! Nie wiem już co robić, nigdzie mi nie mogą pomóc sick, macie jakieś pomysły? To raczej niemożliwe żeby na 2 laptopach były zepsute wejścia czy mikrofon, bo próbowałem z 2 mikrofonami i mimo wszystko nic :confused: Proszę o jakieś wytłumaczenie mi tego i co mam zrobić, z góry dziękx Jestem zielony w tych sprawach, jak możecie nie nawalajcie jakimiś slangami czy nwm jakim kozackim językiem lol

 

 

System: Microsoft Windows XP Professional wersja 2002 dodatek Service Pack 3 Komputer: Intel[R]Celeron[R] CPU 560@2.13GHz 2.13GHz, 2.99 GB RAM i karta jakieś chipsett family, wiem komputer dziadowy :stuck_out_tongue: Proszę o pomoc.

Jak są dwa mikrofony w systemie to raz w Dźwiękach i urządzeniach audio musisz ustawić ten z którego chcesz korzystać, to samo w ustawieniach Skype. Sprawdź w aplikacji dźwięku jego ustawienia.

 

Oczywiście mikrofon należy sprawdzić na innym kompie, jak na dwóch nie działa, to prawdopodobnie uszkodzony.

 

Poczytaj w tym dziale, tematów takich dużo.

RiverStar123

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj, umieszczonego w prawym dolnym rogu swojego posta, następnie opcji Użyj pełnego edytora, znajdującej się pod edytowanym postem.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.