Laptop wyłącza się po 5-10 minutach pracy

laptop
windows7
sprzęt

(jwl) #1

Witam.
Po włączeniu laptopa rano, pracuje od 5 do 10 minut i się wyłącza. Po ponownym uruchomieniu pracuje cały dzień jak należy. Co się dzieje ? Jaka może być tego przyczyna?


(FXJ) #2

A takie podstawowe informacje jak model laptopa (kod producenta), kiedy był ostatnio czyszczony, przedmuchiwany kompresorem? Wyłącza ale wyskakuje jakiś błąd/komunikat ?


(rawkus1312) #3

Jeśli laptop działa na zasilaniu z ładowarki to czy po wyłączeniu się świeci się kontrolka od zasilania?? Podobne objawy miałem przy zepsutym zasilaczu.


(marky.wolfheart) #4

Bądź coś się przegrzewa sprawdź też temperatury na procku Open Hardware Monitorem


(jwl) #5

Model: Samsung np300e5c. Czyszczony ok pół roku temu. Wyłącza się bez ostrzeżenia. Po ponownym uduchowieniu wyświetla się “Uruchom w trybie normalnym”. Startuje i dalej już pracuje normalnie. Wygląda to tak jak by musiał się rozgrzać!


(FXJ) #6

CrystalDiskInfor i sprawdź stan dysku (SMART).


(jwl) #7

Wszystko OK.


(Astor44) #8

Czy przypadkiem nie masz czynnych dwóch (lub więcej) programów antywirusowych?


(jwl) #9

Żadnego. Tylko WinDefender. Myśl, że chodzi o jakiś kondensator który w pierwszych minutach nagrzewa się i coś z nim się dzieje, że wyłącza się laptop. Po ponownym wł. już jest ok. Taka sytuacja zdarza się zawsze rano, lub jeśli laptop jest wyłączony co najmniej 2-3 godz.(jak już ostygnie).