Laptop wyłącza się po naciśnięciu klawisza

Mam podobny problem z laptopem lenovo 110 151BR 2017 rok po naciśnięciu klawisza literowego następuje całkowite wyłączenie systemu ale na innej podłączonej klawiaturze do tego laptopa wszystko ok poradzcie mi bardzo proszę jak to naprawić pozdrawiam Slawek.
System już odnawiałem nic to nie daje wirusa brak

Nie podpinaj się pod cudze, w dodatku stare wątki tylko zawsze zakładaj swój by nie robić bałaganu. Wydzieliłem Twój post do nowego tematu.

Najprawdopodobniej wymiana laptopa lub połowy podzespołów. Każdy klawisz tak działa?
Zgaduję, że laptop kiedyś trochę zawilgotniał, mam rację? Lenovo ma przycisk startu w klawiaturze no i przy “uszkodzeniu” traktuje tak wszystkie.

1 polubienie

Wszystko dziala oprocz liter i nie zawilgotnial

Jak wszyscy to wszyscy :sweat_smile:.

Prawdopodobnie musisz pogrzebać w ustawieniach klawiatury z poziomu Windows’a lub w biosie i drugie prawdopodobieństwo to masz do wymiany klawiaturę, może gdzieś robi zwarcie lub coś w tym stylu .

Był kiedyś na forum (chyba w 2017) podobny temat ale z stacjonarką.

Wszystko, czyli co? Uruchamia się i działa z myszką lub klawiaturą podpiętą.
Jeżeli KAŻDY klawisz powoduje wyłączenie, to najprawdopodobniej masz uszkodzona klawiatuę, najczęściej jest to skutek zalania. Przy czym nie ma 100%, że uszkodzenie nie jest w płycie, w okolicach gniazda klawiatury.

Na początek zrób USB z Linukesem i zobacz, czy klawiatura działa dobrze, ta wbudowana, jak nie, to masz 99%, że walnięta.

Dodatkowo, takie moje skromne zdanie, nie wiem czy jest sens go naprawiać, czy lepiej z podpięta klawiaturą wykończyć. To niestety netbook z dwurdzeniowy atomem, który dziś nowy, nie ejst dla mnie wart nawet 1000 zł.

Jeśli dobrze widzę, to klawiatura do tego laptopa kosztuje około 40 zł, a przy odrobinie samozaparcia może wymienić ją sam.

Jeżeli umie i jeżeli nie ma czegoś walniętego w środku, jeżeli średnio umie, to może go unieruchomić całkowicie. Ja uczyłem się na popsutym netbooku, teraz już nie łamie nic. :wink:

Wszystko co jest na klawiaturze dziala razem z padem oprocz samych liter od a do z
Starczy ze nacisne ktora kolwiek literke i koniec ale z innej klawiatury teraz pisze

Czyli skoro działają cyferki a literki nie, to masz 99,99% szans, że wymiana klawiatury pomoże.
Przed zakupełm polecałbym jeszcze , jak wspomniałem, sparwdzić na Linuksie, tym wyeliminujesz problem z Windowsem.

Dzieki ale klawiatura jest zgrzana do obudowy plastikowej trzeba by na sile wyrywac

Prawdopodobnie wygląda podobnie :

Możesz sam wymienić a jak masz obawy oddaj do serwisu i to było by na tyle jeśli chodzi o klawiaturę.

Dzieki tak zrobie