Laptop wyłącza się po podłączeniu ładowarki

Witam,
mam taki problem z laptopem Acer 6920 że po podłączeniu ładowarki albo się przytnie lub wyłączy, włącza się do pewnego momentu np. pojawia się napis Zapraszamy i restartuje. Po podłączeniu ładowarki obraz lekko ciemnieje i wtedy wyłączy się lub przytnie i później wyłączy. Na samej baterii włącza się. co ciekawe w trybie awaryjnym tak się nie dzieje. Na początku sprawdzałem dysk programem MHDD, nie ma problemów. Sprawdziłem pamięci Ram i przy jednej kości pojawił się błąd więc ją wyjąłem. Obecnie jest 1,5GB. Przy wyjętej baterii jest tak samo.
Co może być przyczyną tego? Nie mam innej pasującej ładowarki żeby to sprawdzić

Z góry dziękuje za odpowiedź.

Możliwe że w ustawieniach zasilania po podłączeniu ładowarki ustawione jest wyłączenie się uśpienie

Ale w Biosie nic się nie działo, tryb awaryjny ok. Chciałem zainstalować system na nowo i był z tym problem, więc na baterii wziąłem, ale po wybraniu dysku podłączyłem ładowarkę i się wyłączył i załączył.

Czy tak się dzieje również gdy ładowarka nie jest podłączona do sieci energetycznej, a tylko do laptopa?

Nie tak się nie dzieje. Udało mi się na baterii zainstalować system, ale już bateria padała więc podłączyłem ładowarkę i od razu się wyłączył.

Stąd nasuwa się wniosek: uszkodzona lub niewłaściwa ładowarka (a w zasadzie: zasilacz).

1 polubienie

Będę musiał w takim razie skombinować inny zasilacz i sprawdzić.