Laptop wyłącza się podczas instalacji Windows 10

żaden cud, bo etapy rollbacków/instalacji/odzyskiwania/aktualizacji, w zależności od stanu i konieczności, mogą napisać to, co zdjęciu powyżej. Więc powstrzymaj się z dołączaniem do rosnącego tu grona osób przekonanych, że zawsze mają rację.

Na zdjęciu powyżej jest tylko uwiecznione instalowanie systemu i nic więcej. :joy:

Przetwarzanie: lv_0_20220107122156.mp4…
Zaraz sprawdze ile mniej więcej trwa instalacja przed wyłączeniem sie

Mniej więcej minutę i pięć sekund

Film ewidentnie się nie wysłał, ale wygląda to tak jak na zdjęciu, tylko po tej minucie się wyłącza


Laptop sie włącza, następnie na ekranie włączania się laptopa pojawia się napis „przygotowanie”.
Potem pojawia się instalacją
Mija ta minuta i się wyłącza :woman_shrugging:t2:

Próbowałam wejść do WinRe, ale pomimo tego ile razy włączyłam i wyłączyłam laptopa nic się nie dzieje, robię to podczas wczytywania się komputera z, zawsze zdążam przed instalacją, ale to nic nie pomaga, zawsze pokazuje się wczytywanie.

Jeśli mas konto GMail to wstaw na dysk i udostępnij, tutaj podaj link.

Na marginesie…

  1. Jeśli laptop jest po gwarancji (na wszelką okoliczność), o ile masz możliwość poproś znajomego/ą/e o wymontowanie dysku i sprawdzenie raportu SMART na innym komputerze z Windows, np. HD Tune (zakładka Health):
    HD Tune 2.55 - dobreprogramy .

  2. Można też spróbować zainstalować Windows na innym komputerze i przełożyć do komputera docelowego (podobno niektóre przeszczepy się przyjmują!) :stuck_out_tongue_winking_eye:
    :unicorn: :cat: :rainbow:

  3. Znajomy/a/e, który/a/e używa linuksa pewnie nie istnieje, ale za pomocą USB z dowolną dystrybucją można by sprawdzić, czy pokażą się jakieś błędy sprzętowe, w tym w jakiej kondycji jest dysk twardy.

Czyli pętla instalacyjna. Pozostaje znajomy/a by utworzył ci instalator z tej strony
a potem czysta instalacja. Link z opisem masz wcześniej.

To nie zadziała. Problemy z aktywacją wyjda jak nic. Na serwerach aktywacyjnych jak i na koncie system jest powiazany z płytą. Prościej by ktoś utworzył instalator a wtedy na czysto.
To co się tu dzieje to nie instalacja z zewnętrznego nośnika a z poziomu zainstalowanego systemu (resetowanie)

Tu bardziej chodzi o to, żeby zobaczyć, czy się komputer na takim systemie w ogóle odpali.

A jak wygląda sytuacja z chłodzeniem laptopa? Działa poprawnie? Zdarzyła mi się kiedyś sytuacja, w której laptop uporczywie wyłączał się w czasie instalacji, bo nie działał system chłodzenia, więc procesor się przegrzewał, a zabezpieczenia po prostu wyłączały komputer awaryjnie.

To bardzo słuszna uwaga. Być może jest mu za gorąco.

Natomiast co do aktywacji, to można system zainstalować bez aktywacji i aktywować go na sprzęcie docelowym. Ale również mocno odradzam.

Co jest prostsze i bezpieczniejsze.
Utworzenie na drugim komputerze nośnika instalacyjnego i instalowanie za jego pomocą systemu czy tez wymontowanie dysku, przeniesienie na drugi komputer, instalacja systemu i powrót z tym na poprzedni laptop?
Poza tym tu problemem nie jest wyłączanie laptopa w trakcie instalacji. To rzecz wtórna.
Problem polega na tym że po włączeniu laptopa i przejściu POST, zamiast normalnego uruchomienia systemu startuje jego instalacja. Za każdym razem.
Być moze „bios” wskazuje inną „ścieżkę”. W linku przeze mnie wskazanym w poście 7, też jest wskazana taka możliwość.
Nie dysponuję info czy cokolwiek z tamtych rzeczy było robionych oprócz nieudanych prób wejścia w WinRE.

Wydaje mi się, że może być problem z chłodzeniem, ale podczas instalacji, jakoś się nie przegrzewa

Problem może być z:
Przegrzewaniem w trakcie instalacji.
Biosem, niektóre starsze laptopy powodują problemy na niektórych wersjach BIOSu, nawet całkiem częste.
Dyskiem, RAM, WIFI to bardzo częste, np. 90% starszych Samsungów wymagało zmiany WIFI na inną inaczej przy instalacji 10 był niebieski ekran.

Niema żadnej pewności, że sprzęt jest w ogóle sprawny,

Bo może się przegrzewał, albo są błędy na dysku itp.

Aktywacja niema znaczenia, niema problemu aby zainstalować system bez aktywacji czy bez Internetu.

Co lepsze, system aktywowany czy tez nie?
Czytaj całość tekstu a nie wyrywaj słowa z kontekstu by budować swoje teorie.
A tak przy okazji. Przeczytaj czego problem dotyczy. Od początku.

Może by tak po tych parunastu dniach napisać czy problem został rozwiazany (Instalacja systemu na czysto) czy też nadal jesteś w tym samym miejscu, gdzie próba uruchomienia systemu kończy się próbą jego reinstalacji.

Problem dotyczy tego, że na bolący brzuch nie zadziałał węgiel i zamiast pomóc spowodował zaparcie. Teraz lekarze będą usiłowali znaleźć przyczynę za pomocą teleporady, np. cierpiąca może sobie spróbować sama za pomocą porad z forum usunąć wyrostek, kto wie, może coś to da.

Bez obrazy ale moze najpierw poczekaj co ktoś na ten „bolacy brzuch zrobił”, zamiast , blablablabla ze nie zadziałał.
Napisałem ci chłopczyku byś przeczytał całość, od poczatku. Co za długie? Widać tak :joy: