Laptop wyłącza się podczas instalacji Windows 10

Witam was
Mam problem, postanowiłam dzisiaj zresetować laptopa, gdyż nie działał za dobrze oraz pewne aplikacje, dla mnie ważne, także bardzo szwankowały. Wszystko szło dobrze, do momentu instalacji Windowsa 10. Laptop podczas niej sam się wyłączył oraz pokazywał się w kółko ten sam błąd. Znalazłam rozwiązanie tego błędu w internecie, ale przy kolejnych instalacjach laptop na 7% zawsze, w tym samym momencie się wyłączał. Nie jestem do końca orgarnięta w temacie, więc proszę o wyrozumiałość.

DZIĘKUJĘ!!!

@K00nia Instalujesz z płytki czy USB? Możesz podać, jaki to laptop? Jeżeli nie znasz modelu i marki, to podaj zdj. z przodu i od spodu, ale uwaga, zamaskuj klucz do Windowsa, bo bana dostaniesz.

oraz pokazywał się w kółko ten sam błąd. Znalazłam rozwiązanie tego błędu w internecie

Ten czyli konkretnie jaki?

Chyba pomyliłeś forum. To nie jest forum jasnowidzenia oraz wróżbiarskie !
Po pierwsze jaki laptop, jaki procesor i której generacji i jaki błąd. A z czego instalujesz czy to jest sprawne! Plyta, zrobiłeś pedrive? Czym, jak?

Ojoj, przy resecie miałam do wyboru pobranie z chmury lub wydaje mi się, że drugą opcją była instalacja jakby z komputera. Wybrałam drugą. Jeżeli chodzi o treść błędu, bo takie pytanie też się pojawiło to „The computer restarted unexpectedly or encountered an unexpected error. Windows instalation cannot proceded. To instal Windows click „OK” to restart the computer, then restart the instalation”. Komputer to Acer, nie znam modelu, ale postaram się zaraz przesłać zdjęcia.

Nie, nie pomyliłam, to jest forum informatycznego/elektroniczne. Napisałam w sprawie laptopa, o którego jestem zmartwiona, po pomoc w jego naprawie, chociaż nie wiem, czy jest ona tego warta i możliwa. Może nie znam się na informatyce, ale są rzeczy, w których Pan/Pani także nie ma szczególnych umiejętności, więc prosiłabym o wyrozumiałość, jeżeli jest Pan/Pani tutaj, to najwyraźniej, by pomagać, więc miło, by było gdyby tak też było. Co do informacji o laptopie, odniosłam się w innej odpowiedzi, a kwestionowanie mojej płci, nie jest tutaj potrzebne, ani to skąd pomysł na mój nick.

Zapewne da się przeczytać w logach, co się stało, ale dostęp do nich (leżą w \Windows\Panther) jest nietrywialny dla nowicjuszy. Pytanie co chcesz teraz zrobić. Próbować dalej, wydobyć dane i zacząć od zera czy po prostu zaorać wszystko i zaorać i robić świeżą instalację?

Przy resecie systemu lepiej pobierać z chmury. Przy pobieraniu lokalnym (komputer) nie ma pewności czy jakiś plik nie jest uszkodzony.
Przeczytaj. Próbuj. Jak sie nie uda to pozostaje czysta instalacja.

Chyba zacząć od zera, taki był mój zamysł od początku. Jeżeli wie pan, jak to zrobić to zamieniam się w słuch i bardzo dziękuję<33

No dobra, ale czy z odzyskiwaniem danych stamtąd, czy nie?

Nie, raczej nie

Nikt tego nie kwestionował… A ostatni post był żartobliwy… No ale skoro się foszysz to bywaj, życzę powodzenia. Oddaj do serwisu bo i tak sobie nie poradzisz.

  1. Nie słuchaj pana wyżej, jako że jego nieposkromiony pęd do gatekeepingu i budowania sekretnych klubów w domku na drzewie utrudnia komunikację i zdecydowanie nie pomaga, a powody należą w całości do kategorii ad hominem.

  2. Zwróć uwagę na to, że usunięcie danych oznacza utratę plików, haseł i historii, jeżeli się na to zdecydujesz. Chodzi mi tu szczególnie o hasła - żeby się nie okazało „mam kopie na pendrive/w chmurze, no ale hasła to inna sprawa”. Swoją drogą, jest to istotne także przed oddawaniem komputera do serwisu, wszak mogą w nim o to nie zapytać. Piewcy pociesznie aroganckich sugestii jak powyżej, mają wtedy w zwyczaju mawiać „to trzeba było iść do lepszego serwisu”. Warto zatem mieć na uwadze, co tak naprawdę oznacza wyczyszczenie dysku.

Zależy też o jakie hasła chodzi, mam hasła zapisane na kontach google. Hasła do innych aplikacji pamiętam, bądź mam zapisane. Zanim go zresetowałam przejrzałam wszystkie pliki, a najważniejsze rzeczy przesłałam sobie chociażby nawet na telefon. Może myśli pan o jakiś konkretnych hasłach, bym mogła się jeszcze nad tym zastanowić?

Microsofty się „kłania”.
https://www.microsoft.com/en-us/software-download/windows10startfresh

Lub

Ale jak mam to pobrać, jeżeli nie mam dostępu do pulpitu, ani żadnych innych aplikacji, jedyne co mogę go włączyć, pokaże się instalacją, a następnie się wyłączy

Potrzebujesz na innym komputerze zrobić tym narzędziem pendrive’a instalacyjnego

Z twojego opisu wynikało ze masz problem z instalacja a nie bootowaniem.
Spróbuj wejść w WinRe systemu. W tym celu co najmniej trzykrotnie włączaj i wyłączaj komputer przyciskiem Power. Rób to w odstępach paru sekundowych ale tak by zdązyć przed wyświetlaniem ekranu instalowania. Czasem trzeba się sporo namęczyć zanim to zastartuje.
P.S. Start poprzez F8 nie działa.

W jakim celu? Faza podmiany systemu wywala się w połowie - czego będziemy tam szukać?

Co do jakiej połowy?

Ja zrozumiałem to tak ze po POST zamiast normalnego bootowania systemu, uruchamia sie procedura (jakimś dziwnym trafem) resetowania systemu. Ty zrozumiałes to tak że bootowanie zachodzi a potem robi się cud nad kompem i startuje instalacja.
Dysponuje jedynie tekstami z pierwszego i ostatniego postu a te się diametralnie różnią.
Jak jest faktycznie? Nie wiem, w czym problem zrobić fotki i to co sie dzieje udokumentować i wstawić.
Obraz to jak 1000 słów.