Laptop wyłącza się podczas uruchamiania się/pracy systemu

Witam. Posiadam laptopa Samsung R522:

  • procesor Intel Core 2 Duo T6500, 2100 MHz

  • płyta główna Samsung R520/R522/R620

  • RAM 3GB DDR2

  • grafika Radeon HD 4650 (1GB)

Problem jest następujący: Dotychczas laptop działał na Win XP. Ostatnio zaczął szwankować. Czasem (nie za każdym razem), gdy próbowałam go włączać, to po kilku sekundach się wyłączał. Po paru próbach udało się go włączyć. W końcu któregoś razu wyłączył się w trakcie surfowania po necie. Sądziliśmy, że grzał się od kurzu, bo był bardzo ciepły. Został więc dwa dni temu wyczyszczony bardzo dokładnie z kurzu, system z XP został zmieniony na Win7. Obecnie temperatury przy zwykłym użytkowaniu:

Płyta główna: 52 stopnie

Procek: 54 stopnie

GPU Diode: 57 stopni

Jednak dzisiaj popołudniu (dwa dni po wyczyszczeniu i zmianie systemu) problem znowu się pojawił. Za pierwszą próbą włączenia lapek wyłączył się po 2-3 sekundach. Ponowna próba poskutkowała, laptop się włączył i działa. Rano włączył się normalnie. Póki co jeszcze nie wyłączał się w trakcie użytkowania.

Obstawiamy z narzeczonym płytę główną, ale chcemy poznać opinie innych użytkowników. Macie jakieś sugestie? Jest jakaś szansa na podratowanie tego sprzętu, żeby jeszcze jakiś czas podziałał? Chwilowo nie mamy kasy na nowy sprzęt, więc póki nie uzbieramy środków, chciałabym jeszcze podziałać na tym samsungu. Z góry dziękuję za podpowiedzi.

przetestuj pamięć RAM programem Memtest86 sprawdź tez dysk twardy a dokładnie S.M.A.R.T np HD Tune

Witam.

Sterowniki do Win 7 zainstalowane ?

Zwróć uwagę, że istnieje kilka odmian tego modelu na stronie producenta.

To nie to samo, co wymiana pasty termoprzewodzącej. Czasem zwykłe przedmuchanie nie wystarczy.

Jeśli nie chcesz robić tego sam, zleć to komuś kto to potrafi, ew. serwis.

Temp. sprawdza się pod obciążeniem, a nie w spoczynku. Różnica może wynieść nawet 30~40°C, co daje w sumie ok. 80~90°C a to już dość dużo.

Możesz sprawdzić temp. np. tym: http://www.dobreprogramy.pl/HWMonitor,P … 33495.html

Sprawdź w BIOS-ie czy nie masz ustawione wyłączanie lapka przy zbyt wysokiej temp. Albo zmień tą wartość na bardziej tolerancyjną.