Laptop wyłacza się przy włączeniu gry

Witam. Mam pewien problem .Od nie dawna mój laptop sie wyłącza przy włączeniu jakiejkolwiek gry . Otóż zmierzam do tego czy moze znacie jakby naprawic ten problem poniewaz ja juz nie mam zadnego pomuyslu a tez specem nie jestem . Gdy wlaczam gre i sie ona juz zaladuje laptop natychmiastowo sie wyłącza lecz gdy mam ją odpalona lecz zminimalizowana i np patrze sobie na internecie w skrocie korzystam bez wlaczania tej gry lub innej to wszystko dziala  nawet przy wysokiej wydajnosci. Gdy zmienie ustawienia wydajnosci na wysoka wydajnosc gra czasem nie zdarzy sie zaladowac a laptop juz sie wylaczy , a jak mam na oszczedzaniu energii moge pograc okolo 20 min w starsze gry .

Pisałeś że próbowałeś go czyścić. Co zrobiłeś ?

Sprawdzałeś temperatury podczas użytkowania ?

Wyczyścilem go w środku (wentylator i caly ten syf obok niego) oraz nowego windowsa instalowalem a co do temperatur to podczas bycia na pulpicie :

BlackNigga, Na forum piszemy w języku polskim - popraw swój post korzystając z polskich znaków diakrytycznych.

Witaj, 

Temperatury podczas włączonej gry szczególnie Core0 i Core1 są zdecydowanie za wysokie. Samo czyszczenie z kurzu może okazać się zbyt proste, wymiana pasty termo na jakąś w miarę ogarniętą + ewentualna podstawka chłodząca może pomóc, aczkolwiek mówiłeś, że laptop się kilka razy wyłączył na pewno było to spowodowane wysoką temperaturą i kto wie czy procesor nie uległ przegrzaniu, wtedy nawet nie pomogą te czynności przeze mnie wymienione i trzeba będzie wymienić procesor :slight_smile:

Pozderki.  

No niestety żadna z twoich rad nie pomogła a co do procesora sciągałem różnego typu programy do testowania go i przy 100% obciążenia temperatury sie nie zmieniły jak pisałem przedtem w grze , a laptop sie nie wyłączył wiec dzieki za próbę ale moze jakieś inne propozycje? Z góry dzieki :slight_smile: