Laptop wyłączający sie w losowych momentach

Witam
Mam laptopa Compaq Presario CQ57 i od 2012 roku borykam się z tym problemem ponieważ w 2012-2014 roku laptop sie wyłączał bardzo często. Jeżeli sie go zostawiło na 1 minute to się znowu włączał i nic sie nie wyłączyło. Lecz zupełnie zapomniałen że mam laptopa a komputer mi sie zepsuł to postanowiłem na nim pograć. Używam go od 3 miesięcy i tydzien temu mi sie wyłączył. Przestraszyłem się bo pomyślałem że będzie mi sie wyłączał co chwile. Dzisiaj również się wyłączył dlatego pisze własnie ten temat. Wirusów nie ma. Dodam że wyłączył mi sie 2 razy w ciągu 3 miesięcy a dawniej mi sie wyłączał 3 razy dziennie (ale sie włączał po 1 minucie a teraz sie nie włącza wchodzi w stan “uśpienia” na 1 min i zgasa) proszę o pomoc

A i teraz wyswietlila sie wiadomosc jak go wlaczalem że thermal problem. Prawie zrobiłem zdjęcie lecz sie włączył. Naprawde nie chce mieć takiej samej akcji jak wczesniej

Dobra wlaczylem go i zostalo na grze w ktorej gralem.

Juz przesylam stopnie w hwmonitor

A i jak sie odpalił to zaczął hurgotać głośno

A i dodam że wczoraj grałem w gre na mocne laptopy i miałem 15 fpsów. Może przez to?

To były temperatury w spoczynku

To temperatury po 4 minutach gry w Roblox - Gre na słabe komputery/laptopy
(W grze mam 60 fpsów)
Było 70 stopni lecz spadło.

Jesteś tu nowy, więc zdradzę Ci pewien sekret:

Przechwycenie%20obrazu%20ekranu_2019-03-25_16-12-37

Ikonka zaznaczona na czerwono pozwala na edycję posta. Nie musisz wrzucać kilku postów na raz. Wystarczy edytować pierwotny.

“Thermal problem” oznacza problemy z chłodzeniem. Rozkręć lapka i obserwuj zachowanie wentylatora. Jeśli potrafisz to wymień pastę na procesorze i termopady. Albo… oddaj sprzęt do serwisu.

Najpierw spróbuje przeczyścić lapka sprężonym powietrzem. Ale wątpie że oddam laptopa do serwisu bo to jest laptop mojego ojca a nie mój. On powiedział że to ja zainstalowałem wirusy przez co się wyłacza itd. I napewno nie odda go do serwisu z tego powodu że “Popsułeś to napraw”

Mam pytanko. Czy moge przejechać rurką od odkurzacza po wentylatorze i nic sie nie stanie?
Oczywiscie jak odkurzacz jest wlaczony a laptop wylaczony

A i pytanko. Czy podkładka termochłodząca coś pomoże?

Tyle co wysoka na 5mm listewka pod baterią, czyli niewiele.
Temperatury nie są zabójcze, gdybym miał obstawiać masz uwaloną baterię i gniazdo zasilania/lutowanie nie zwiera i stąd w losowych momentach wyłącza się (a dokładniej nie wyłącza z przegrzania, a usupia z braku prądy - mówiłeś, ze po starcie była uruchomiona Twoja gra). Alternatywą jest “jakaś” kombinacja starej pasty/ zakurzonego wentylatora (czyściłeś kiedykolwiek w środku?) i problemów z napięciem.

Listewka na baterie? A jak nie mam baterii?

Bateria= miejsce w którym w projekcie konstrukcyjnym laptopa zwykle znajduje się akumulator , tzn. krawędź obudowy “pod otwartym ekranem”, od spodu. Zwiększenie wysokości tylnej części powiększy prześwit pod obudową i spowoduje nieco intensywniejszy przepływ powietrza , co spowoduje nieco wydajniejsze zbijanie temperatury ;p Jasne;p?