Laptop wyłączył sie i teraz nie chce wczytać systemu

(Dawid61276) #1

Witam, otóż wczoraj laptop podczas pracy sam sie wyłączył , pomyślałem ze moze sie przegrzał , i dzisiaj jak próbuje go włączyć to zacina sie na pierwszym obrocie tych kulek co sie kręcą do okola podczas uruchamiania . I następnie pojawia sie napis "your pc into a problem and need to restart" . Dodam ze mam nowy dysk  i nie mam pojęcia co sie stało , nie mogę nawet zbootowac płyty instalacyjnej windowsa bo jest tak ze pokaże sie logo i po chwili ten sam napis . 

(kuba3351) #2

Na pewno pod spodem też są napisy, a zwłaszcza na samym dole. To jest identyfikator błędu który będzie bardzo pomocny przy określeniu co się dzieje, na razie możemy tylko powróżyć.

(WassiliaPL) #3

Obstawiam, że padł dysk :stuck_out_tongue: mimo nowości mógł niestety złapać jakieś badsectory.

(MacGregor) #4

Nie dysk a system. Na dysku były wykonywane jakieś operacje i podczas niespodziewanego odłączenia zasilania systemy plików zostały uszkodzone. Format powinien rozwiązać problem.

Żeby uruchomić płytę bootowalną trzeba zmienić odpowiednie ustawienia w biosie/UEFI

(roobal) #5

Nie masz w tym laptopie przypadkiem karty graficznej od Nvidii? Jeśli tak, to czeka Cię format i instalacja najnowszych sterowników ze strony producenta. Jeśli system się ładuje, a przynajmniej próbuje ładować, to albo sterownik Nvidii uwalił Ci system, albo system się posypał. Ja miałem taką sytuację, że u mnie BIOS się ładował i na tym stał, okazało się, że płyta główna się uwaliła (całe szczęście laptop był na gwarancji jeszcze).