Laptop wysoka temperatura

Witam

Mam problem z moim laptopem dzisiaj wieczorem brat zrzucił mi go z wysokości stołu na podłogę więc zacząłem sprawdzać czy wszystko jest ok więc monitor działa dysk również wentylatory się kręcą lecz kiedy zacząłem sprawdzać temperaturę w stresie programem speed fan, everest zauważyłem ze procesor nagrzewa się w granicach 75C, 76C a później kiedy wyłączyłem program obciążający procesor ta temperatura nadal się utrzymuje. Moje pytanie jest takie czy to normalna temperatura dla mojego procesora i co może być przyczynom zawieszania się temperatury oraz czy oddać komputer do serwisu bo mam jeszcze na gwarancji.

Mój komputer to: Fujistu - Siemens Amilo Pro V2085 Model: MS2176

Procesor to: Intel Pentium M Processor 1.70 GHz

Tutaj zamieszczam również screen a z informacjami z cpu-z oraz temperaturom jaka się utrzymuje nawet po wyłączeniu programu obciażającego (orhtos)

http://www.members.lycos.co.uk/serwer703/temp.JPG

Bardzo proszę o szybkom odpowiedź, to dla mnie bardzo ważne oraz za wszystkie odpowiedzi serdecznie dziękuje :slight_smile:

z tego co mi wiadomo to M sie grzeja jak dla mnie ok temperatura tym bardziej w stresie.

wcześniej była niższa? wiatraki cię denerwują? głośno chodza? czy poprostu tak sprawdzac zacząłeś po tym wypadku?

/cyista

Czy w stresie była niższa to szczerze powiem ze nie wiem ale wiem że po większych temperaturach zawsze wracała do niższych a teraz zostaje na wysokich i się nie obniża wiatraki mnie nie denerwują bo działają tak jak zawsze. Zaniepokoiła mnie tylko ta temperatura w stresie no i to ze później się ie obniża. :frowning:

mój brat ma podobnego i wadliwego,bo ma go od roku i już 2 raz mu padł,wcześniej dysk twardy,teraz karta graficzna,chyba zaczęła się grzać :frowning: Fujitsu-Siemens chyba są wadliwe…

Jak na razie nie zauważyłem nic wadliwego wszystko działało super tylko od tego upadku zaniepokoiła mnie ta temperatura która nie spada tak jakby się czujnik zawiesił.

możesz przejść się do serwisu ale oni dziwnie reagują na takich klientów niestety, czujniki temperatury są bardzo czułe więc moze on sie troszke uszkodził ale to tylko przypuszczenie…sprawdzaj czasami jeszcze (najlepiej Everest) i jeśli nie bedzie wyższa i nic złego nie będzie się działo to nie martw sie raczej…trzeba też powiedzieć, że software nie zawsze pokazuje faktyczną temperaturę…

/cyista

Właśnie niestety w takich przypadkach są strasznie kapryśni i chyba tak zrobię jeśli nic się nie będzie działo to sobie odpuszczę serwis lecz jeśli coś będzie nie tak to niestety czeka mnie wycieczka do serwisu :frowning: