Laptop- wysokie temperatury

Mam notebook Samsung R590, procesor Core i5 450m, GeForce GT330m. Problem występuje podczas grania głównie w Battlefielda 3. Procesor osiąga nawet 83-85oC, grafika troche mniej 70-72. Komputer ma już 1,5 roku, regularnie czyszczony. Powinienem się obawiać takich temperatur? Dodam że w spoczynku procesor osiąga 35oC. Przejrzałem już wiele wątków w internecie ale wciąż nie jestem pewien.

Przy tak wymagającej grze temperatury są normalne, i bezpieczne dla podzespołów. Dopóki temperatury nie dochodzą co 95 stopni przy stresie nie ma co się martwić. Rozumiem, że do żadnych restartów nie dochodzi?

Jeśli masz na spodzie laptopa otwory wentylacyjne, to możesz spróbować jakiejś podkładki chłodzącej (np. ,Zalman NC-2500 Pluslub poczekać naZalman NC3500).

BF3 to dość wymagająca gra, więc komputer musi się mocno grzać.

Nie masz się czym martwić, te temperatury są ok.


Laptop nie jest najlepszym sprzętem do grania-podzespoły są upchane dość gęsto, chłodzenie jest zazwyczaj jednym/dwoma max wiatrakami, miejsc ujścia ciepła jest mało więc to normalne, że się mocno grzeje sprzęt.

Te temperatury są normalne, a nawet wydają mi się trochę za niskie, pewnie ten Samsung ma bardzo dobrze zaprojektowane chłodzenie.

Dzięki, uspokoiliście mnie :-D. Żadnych restartów nie ma.