Laptop- wysokie temperatury

(B Mal942) #1

Mam notebook Samsung R590, procesor Core i5 450m, GeForce GT330m. Problem występuje podczas grania głównie w Battlefielda 3. Procesor osiąga nawet 83-85oC, grafika troche mniej 70-72. Komputer ma już 1,5 roku, regularnie czyszczony. Powinienem się obawiać takich temperatur? Dodam że w spoczynku procesor osiąga 35oC. Przejrzałem już wiele wątków w internecie ale wciąż nie jestem pewien.

(Mutant5) #2

Przy tak wymagającej grze temperatury są normalne, i bezpieczne dla podzespołów. Dopóki temperatury nie dochodzą co 95 stopni przy stresie nie ma co się martwić. Rozumiem, że do żadnych restartów nie dochodzi?

(T Luk) #3

Jeśli masz na spodzie laptopa otwory wentylacyjne, to możesz spróbować jakiejś podkładki chłodzącej (np. ,Zalman NC-2500 Pluslub poczekać naZalman NC3500).

(xomo_pl) #4

BF3 to dość wymagająca gra, więc komputer musi się mocno grzać.

Nie masz się czym martwić, te temperatury są ok.

Laptop nie jest najlepszym sprzętem do grania-podzespoły są upchane dość gęsto, chłodzenie jest zazwyczaj jednym/dwoma max wiatrakami, miejsc ujścia ciepła jest mało więc to normalne, że się mocno grzeje sprzęt.

(luger) #5

Te temperatury są normalne, a nawet wydają mi się trochę za niskie, pewnie ten Samsung ma bardzo dobrze zaprojektowane chłodzenie.

(B Mal942) #6

Dzięki, uspokoiliście mnie :-D. Żadnych restartów nie ma.