Laptop x53s DO USTAWIEN POCZATKOWYCH

Podkreslam, ze mam tylko telefon i tego “popsutego” laptopa.
Witam, a wiec do rzeczy. Postanowilem laptopa przywrocic do stanu poczatkowego no i sie ladowalo wszystko pieknie i po 2 godzinach zresetowal sie i ukazal sie komunikat “An operating system wasn’t found. Try disconnecting any drives that don’t contain an operating system” zdaje sobie sprawe, ze mi wywalilo windowsa ale nie wiem czemu (fabryczny windows 8 ale byl win 10) i teraz moje pytanie. Czy moge cos zaradzic nie majac windowsa na plytce? I jak to zrobic? Model laptopa: x53s Asus.

Klawisz F9 przy uruchamianiu laptopa i przywracasz system z recovery. Jeśli partycja będzie uszkodzona to zostaje czysta instalacja. Fabryczny Windows 8 czy Win 10 bez trudu pobierzesz ze strony Microsoftu.

No to zostaje chyba uruchomienie recovery do W8 (jak - instrukcja obsługi laptopa) i aktualizacja do W10.

Ale wcześniej wyjmij dysk i zgraj dane na kompie stacjonarnym, bo może być po danych.

Możesz również nagrać płytę DVD z W10 i próba wgrania bezpośrednio W10.

Nic sie nie dzieje jak klikam lub przytrzymuje f9… Moze dla tego bo cos pozaznaczalem w biosie? Jestem strasznym lakiem w tych tematach i teraz taki komunikat :

Przypominam, ze nie mam zadnej plyty z windowsem ani pendrive. Mam tylko tego laptopa i telefon :frowning:

Dysk jest w ogóle widoczny w BIOS?
Jeśli coś nagrzebałeś w nim, nie do końca wiedząc co, to zawsze możesz załadować ustawienia fabryczne.

Ja sie nie znam wiec wysle zdjecia bios:

Tekst sformatowany

I co, jest widoczny? :frowning:

Dysk jest widoczny w BIOS, więc najpewniej problemy wynikają tylko z braku systemu lub system jest uszkodzony.
Możesz przywrócić ustawienia fabryczne na ostatniej zakładce, opcja Restore Defaults. Potem Save Changes and Exit. Jeśli Recovery nie będzie się uruchamiać (klawisz F9) to tak jak było mówione, musisz wgrać system od nowa. Najłatwiej pójdzie z Win 10. System pobierasz z https://www.microsoft.com/pl-pl/software-download/windows10 i możesz nagrać na DVD jako bootowalny nośnik lub przygotować pendrive programem Windows 7 USB/DVD Download Tool. Po tym instalujesz i komputer wróci do żywych. Podczas instalacji nie podajesz klucza instalacyjnego. Windows zostanie aktywowany przy pierwszym połączeniu z siecią.
Nośnika instalacyjnego ani drugiego stanowiska z komputerem nie jestem w stanie ci zapewnić, to już leży w twojej gestii.

Czyli mam to rozumiec tak,ze kombinuje np jakis laptop i jakas plyte scigam windowsa z tej strony co podales wrzucam na plyte potem wkladam ta plyte do tego laptopa i bedzie sie instalowac windows?

Tak, instalacja systemu przebiegnie w taki sposób http://www.komputerswiat.pl/poradniki/programy/windows-10/2015/10/jak-przeprowadzic-czysta-instalacje-systemu-windows-10.aspx Krok związany z kluczem czy przygotowaniem partycji pomijasz. Obraz z systemem możesz nagrać bezpośrednio z poziomu programu, którym ściągniesz instalke systemu. Ewentualnie możesz użyć ImgBurn czy CDBurnerXP.
Gdy dojdziesz do etapu wyboru partycji czyli Krok 5 tego poradnika to sformatuj partycje, na której dotychczas był wgrany system. Podobnie możesz zrobić z tą, na której była pierwotnie partycja recovery. Chyba, że nie masz na dysku żadnych istotnych danych to kasujesz wszystkie partycje i tworzysz od nowa wg uznania (proponuję ok. 100-150GB na system, reszta jako partycja D na dane).