Laptop z dobrym ekranem 2000 zł

Cześć. Pomoże mi ktoś wybrać laptopa z budżetem do 2000 zł?
Nie jestem jakiś wymagający laptop głównie służył będzie mi do korzystanie internetu w gry już nie gram,
-zależy mi na dobrym ekranie, dobre kąty widzenia z każdej pozycji, tak żeby nie tracił kolorów
-podświetlana klawiatura
kolor srebrny lub złoty byle nie czarny

Dzięki :wink:

Najlepiej z matrycą IPS


Czy ten laptop posiada podświetlaną klawiaturę?

Nie posiada podświetlanej klawiatury. Trochę za mały budżet na to.



Jeżeli Ci nie przeszkadza że jest 14 calowy.

Ja bym stwierdził: jak Ci nie przeszkadza, że to NETBOOK, nie laptop, bebechy raczej anemiczne.
W efekcie tego nawet nie dołoży dodatkowej kości ram, ma wlutowaną.
Inwestycja najgorsza z możliwych za 2000, taki sprzęt jest wart. z 1/2-2/3 tej ceny :wink:

Marcin więc co uważasz że lepiej poczekać i dołożyć? Przez 11 lat miałem całkiem dobrego peceta więc to może warto tak zrobić pytanie ile 3k? 4k dać za przesiadkę na laptopa?

Nie, jeżeli chcesz kupić, to kup, ale “kolor” lub podświetlenie w minimalnym stopniu wpłynie na komfort użytkowania :wink:

Konkretnego modelu Ci nie powiem, ale jeżeli oczekujesz sprzętu, który da rade przez kilka lat, to Netbooki z NXXX i wlutowanymi 4 GB Ram odrzuć.

Powinieneś pod maską szukać i3 -8xxx lub 2200U od AMD z 8 GB RAM i z tej specyfikacji wybierz co najbardziej wizualnie/estetycznie pasuje ew. podświetlana klawiaturę / folie w złotym kolorze dokupisz sobie kiedyś :slight_smile: Procesora w laptopie nie wymienisz nigdy, wlutowanego RAM tez nie ruszysz.

No tak masz rację i ja bym tak wołał żeby na parę lat to było, będę sobie szukał czegoś tak jak mówisz dzięki za wskazówkę :wink:

Nie ma za co, ten 2 na początku tematu z 8 GB mógłbyś brać pod uwagę.
Za podświetlona klawiaturę pewnie dopłacisz w okolicach 500 zł, a przy 2500 już się zaczynają lepsze procesory i5/2500u i/lub dodatkowe karty graficzne.

Matryce, praktycznie we wszystkich, masz full HD, kwestia tylko jakości, tzn. cena-czyni-cuda, i połysku/matu (co preferujesz).

Z ogólnych porad:
jeżeli chcesz mocniejszy procesor to szukaj po i3-8xxx, jeżeli nie wykluczasz, że kiedyś, w cokolwiek chciałbyś zagrać, to Ryzen 2200U. Wydajnościowo w procesorze wygrywa nieznacznie Intel, graficznie jednak zintegrowana grafika AMD jest znacznie lepsza (na filmach lub www różnicy nie ma widocznej).

Jeżeli w grę wchodziłaby przekątna 14" to jesteś w stanie przy niewielkiej dopłacie do 2000 zł spełnić swoje wymagania - sprawdź sobie Lenovo 80X200KWP . Matryca IPS o rozdzielczości FHD, procek i-3 7 generacji, SSD 120 GB, podświetlana klawiatura. Srebrny, smukły, estetyczny.

No to już prędzej, jak lubi 14, kwestia czy zamiast tej zewnętrznej grafiki by SSD z 240 nie był lepszy, bo 120 na dzień dobry i jako jedyny dysk kwalifikuje się do wymiany :wink:

120 to trochę jednak dla mnie za mało, nie jestem osobą wymagającą gromady miejsca na dysku ale bez przesady, 240 minimum jeżeli chodzi o matrycę to chyba jednak te 15 cali

No to w takim razie oceń sobie design tych tutaj, nic wielkiego raczej nie będzie. Te z Intel Pentium, to bym odpuścił, procesor niewiele lepszy od NXXX (i3 nawet nie ma takiej cenie), wyjdzie, ze Ryzeny chyba jednak https://www.morele.net/laptopy/laptopy/notebooki-laptopy-ultrabooki-31/,2100,,,,,,p,0,,,,18749O314226,18750O894203,18755O367587,30183O978877,18775O!62/1/

Po dołożeniu około 500 zł nie będzie problemu.

Aczkolwiek nie rozumiem dlaczego tak naskakujesz na ten procesor? Jest to nowy pentium nie tak słabej wydajności co poprzednicy. Porównanie z Twoimi typami
https://cpu.userbenchmark.com/Compare/Intel-Pentium-Silver-N5000-vs-AMD-Ryzen-3-2200U/m499477vsm480281

Porównanie z pentiumem U.
https://cpu.userbenchmark.com/Compare/Intel-Pentium-Silver-N5000-vs-Intel-Pentium-4405U/m499477vsm54474

Nie tyle naskakuję, ale zwracam uwagę, że procesor jest słaby.

Ogólnie dowody znajdzie się na wszystko, ale tutaj jest porównanie kilkunastu testów i wyniki sa od “trochę” do 2 razy na korzyść AMD https://technical.city/en/cpu/Ryzen-3-2200U-vs-Pentium-Silver-N5000

Trzeba tez pamiętać o wlutowanych 4 GB RAM, co raczej w perspektywie nie jest bezpiecznym wyborem.

Już teraz Windows zjada z 1,5 GB, ze 250 zabierze pewnie integra i na resztę zostają z 2 GB, a strony są raczej coraz cięższe niż lżejsze.