Laptop z Media Expert - czy można zmienić oprogramowanie?

Witam. Mój szwagier kupił laptopa z Media Expert i jest tam wgrany win7 i Anty Virus McAfee . Jak np. usunę ten McAfee i wgram darmowe AVG to można utracić 5 letnią gwarancję na lapka? Na uszkodzenia. Lub np jeśli zmienie system. Albo chociaż wgram grę z kopii płyty .I np. pamięć zawiedzie i na dysku będzie ta gierka i oddam go wtedy na gwarancję.

Pozdrawiam

guitarist_944 ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Przeczytaj warunki gwarancji. Przeważnie gwarancją objęte są podzespoły. Najlepiej spytać w sklepie.

w gwarancji masz pewnie napisane, ze jeśli cokolwiek się zepsuje, nie ponoszą oni odpowiedzialności za dane. Twoje dane, czyli to co wgrałeś tam oprócz systemu i aplikacji pomocniczych, będących na wyposażeniu laptopa.

Gwarancja dotyczy raczej podzespołów niż sowtfare, i pamiętaj o tym, ze jeśli np. zbijesz matryce, to choćby był laptop na gwarancji, nie zostanie ona wymieniona bezpłatnie (chyba ze masz wykupiony osobny pakiet ochronny, uwzględniający wszelkie warunki - ale to każdy dealer czy ubezpieczyciel określa w swoim zakresie).

Gwarancja na laptopa dotyczy jedynie tego, ze producent gwarantuje ci, ze np przez 24 miesiące nie spali ci się świetlówka w matrycy podczas normalnego użytkowania, lub tez przez 12 miesięcy nie siądzie/wybuchnie bateria (sama z siebie).

Jeśli chodzi o oprogramowanie, to instalacja czegokolwiek, zmienianie oprogramowania, nie stanowi naruszenia gwarancji na podzespoły. Śmiało wiec możesz zmieniać system, instalować co ci się tylko podoba.

Na koniec, biorąc pod uwagę ze masz jakąś rozszerzona gwarancje (5 lat na laptopa to dużo), poczytałbym uważnie warunki, ew. zamieść ja tutaj, poczytamy, zobaczymy :wink:

pozdro

Jeżeli boisz się dotykać do oprogramowania to zostaw tego lapka przez 5 lat w oryginalnym opakowaniu i tylko odkurzaj, choć też możesz utracić gwarancję. Ten McAfee to taki dobry że, najpierw wpuszcza syf a potem znajduje. Mam też lapka z Media Expert i nic w gwarancji nie ma o oprogramowaniu, te 5 lat to jest dokupienie dodatkowo 3 lata za jakąś kwotę. Ja w pierwszym tygodniu po zakupie stawiałem system na nowo, powód? za dużo śmieci dodatkowych instalowanych przez producenta.Śmiało wywalaj co chcesz, gwarancja jest na podzespoły.

To lajt. :slight_smile: Ale chce zostawić 7. Czytałem , że jest jakaś ukryta partycja , na której jest instalka systemu czy coś podobnego…

Nie dali mojemu szwagrowi żadnych dodatkowych płyt z systemem. Sterowniki są na osobnej partycji… To jak np. Siądzie mi system to jak go mam zainstalować jak nie mam płyty ani nic? Chyba , że coś na tej “partycji z systemem” jest…

Pozdrawiam :slight_smile:

to http://www.porady.org/partycja-recovery-w-laptopie/.

jeśli jej nie usuniesz, to będziesz mógł sobie przywrócić system do stanu początkowego (tzn. takiego, w jakim zakupiłeś). jak system siądzie, win 7 sam zaproponuje przywrócenie ci wersji fabrycznej :wink: wiec się tym nie kłopocz na razie.

to spoko :slight_smile: czyli mozna instalowac co sie chce :smiley: a oni dają jakąś gwarancje na oprogramowanie?

to właśnie musisz wyczytać ze swojej gwarancji :slight_smile:

Karta - Intel® HD Graphics 3000

procek - Intel® Core i3 - 2310M

4gb ddr3

Co na nim pójdzie ? :smiley: procek chyba 4 rdzeniowy

Karta: http://www.notebookcheck.pl/Test-Intel-HD-Graphics-3000.43727.0.html

Procek: http://ark.intel.com/products/52220

poczytaj :wink: wg mnie nie jest to laptop gamingowy, ale w starsze tytuły powinieneś się pobawić :wink: na odpowiednich ustawieniach oczywiście.

były już liczne takie sytuacje, zmiana oprogramowania nigdy w przypadku laptopów nie ma prawa wpływać na gwarancję, jest niezależna od oprogramowania w stylu system, antywirus itd,

więc spokojnie może zmieniać

A zmniejszyć rozmiar ikon na pulpicie w win7?

da się :wink: zaznaczasz ikony lewym przyciskiem myszy, przytrzymujesz lewy ctrl i używasz scrolla na myszce by powiększyć lub zmniejszyć ikony.

:slight_smile: można,

chcesz instrukcję czy potrafisz ?

:slight_smile: można,

chcesz instrukcję czy potrafisz ?

chce bo nie znam 7 ^^ Dzieki

Dodane 18.10.2011 (Wt) 17:41

O działą dzieki :slight_smile: a jeszcze mam jeden problem… pobieram gierke przez torrent i jest 14 seedow a predkosc raz mam pelne czyli ok. 120kb/s a rasz ok. 30kb/s to przez program czy torrent? dodam, że nie oglądam żadnych filmów ani zdjęć na necie…

mam nadzieje ze nie jest to piracka wersja :slight_smile:

tu decydować może wiele czynników - jakość łącza twojego, jakość łączy użytkowników udostępniających, ograniczenia w wysyłaniu/odbieraniu, rodzaj programu do ściągania… itp itd.