Laptop z Media Markt - czy bezpiecznie i warto?

Uzbierały się pieniążki, więc myślę nad zakupem laptopa.

Czy lepiej kupić laptopa w Media Markt na 20 rat i mieć gwarancję, bądź zrobić to przez internet?

W MM jest duża różnica cenowa?

Pozdrawiam.

http://www.skapiec.pl/cat/17-notebooki.html :spoko:

W sklepach internetowych też masz gwarancje i możesz zrealizować płatnosć w rozbiciu na raty.

A jak jest z realizacją gwarancji? wysyłamy do nich laptopa a oni pewnie po miesiącu wysyłają naprawiony… :?

I jeszcze jedno pytanie - z jakiej firmy najlepiej wybierać sprzęt?

Asus, Acer, HP, Siemens… ?

Myślisz że w “media” mają serwis na miejscu ??

Toshiba

Ne mają, ale nigdzie indziej chyba nie przyjmują do serwisu sprzętu tak łatwo jak tam. Spróbuj oddać sprzęt chociażby w Arescie. Sam byłem świadkiem jka przyszedł tam klient z laptopem który kupił dzień wcześniej twierdząc że nie działa. Jaką dostał odpowiedź? Prosimy skontaktować sie z serwisem Toshiby. W MM dodatkowo masz 7 dni na sprawdzenie sprzętu - jeżeli coś z nim jest nie tak - wymieniają Ci na nowy. Tylko ceny maja czasami wyższe niż u konkurencji.

Ile chcesz wydać na sprzęt? Do czego ma służyć?, Jakie masz wymagania?

Lapek hipermarketu?.. Odpuść ten pomysł…

Rozejrzyj się za IBM\Lenovo, Dell, HP, Toshiba, Apple, Fujitsu-Siemens tylko seria Lifebook, Panasonic…

A w ogóle to wbij się na http://forum.laptopy.info.pl/ i tam poczytaj tematy o laptopach w Twoim zasięgu cenowym i sam wyciągnij wnioski co kupić… Ewentualnie wytypuj kilka lapków, które Ci się podobają i zadaj pytanie, który jest najbardziej opłacalny…

Max 2000 zł, a raty.

Internet głównie, rzadziej proste gry (Mahjongg, Saper…)

Hm no tak, przeszukałem trochę forum i coś o parametrach tego:

http://www.tanielaptopy.eu/sklep/produc … cts_id=138

Np. w Media Markt Acer EX 5204 NWLMI, tylko nie napisano jakie parametry.

PS. A dlaczego laptop nie z hipermarketu? Wolę dać trochę więcej, a mieć spokój z serwisowaniem.

Madafaker o co chodzi z tym linkiem? Wyślij go na inny hosting, np. f4a.eu

bo drożej płaci się za sprzęt który rewelacyjny nie jest…

Ale też jest mniej problemów z serwisowaniem.

No akurat w przypadku MM to niekoniecznie mniej. Na forum Pentaksa jest cały wątek o tym jak gościa olewali kilka tygodni i lustrzanka leżała u nich i się kurzyła zamiast zostać odesłana do serwisu - i to mimo usilnych próśb i ponagleń użytkownika. Pomogło dopiero pisemne oświadczenie, że klient założy sprawę w sądzie, jeśli się nie zajmą jego sprawą. Dopiero po złożeniu tegoż raczyli zająć się reklamacją. Poza tym, zdarzały się przypadki, że jak klienci chcieli dostać nowy egzemplarz, bo pierwszy okazał się niesprawny - dostawali używany sprzęt ze zwrotów od innych… (były drobne ryski, ślady używania w sofcie…itp.).

Dreambrain , skąd jesteś? Jeżeli masz w okolicach miejsca zamieszkania giełdę komputerową, spróbuj poszukać w laptopach poleasingowych, szczególnie IBMa - niektóre modele miały 3, 4 lata gwarancji. Ja swojego lapka wyhaczyłem za 3k zł (ale nie chciało mi się targować - nie umiem za dobrze) z jeszcze dwuipółroczną gwarancją producenta (sprawdza się jej ważność na stronie Lenovo.pl wpisując po prostu numer seryjny danej maszyny), która jest ważna na terenie całej Europy, Afryki, sporej części Azji i Ameryki Północnej… Poza tym padła mi karta WiFi - serwis w Warszawie wymienił ją bez gadania w 40 minut… A takiego Acera to musisz na przykład wysyłać za granicę do Brna, a średni czas naprawy to półtora tygodnia… Powtarzam propozycję - zerknij na forum specjalistyczne o komputerach przenośnych - dostaniesz konkretniejsze rady co i gdzie za tą cenę najlepiej kupić… Pozdrawiam.

Okolice Czeladzi.

Hm byliśmy na giełdzie kiedyś, ale nie zwracaliśmy uwagę na sprzęt komputerowy…

Hm no dobrze, zobaczę jak będę kiedyś w MM, może będą IBM’y, podam Wam konfigurację i cenę i zobaczy się czy opłaca :slight_smile:

jak na mój gust, to powinieneś pójść do jakiegoś dobrego sklepu komputerowego, tam pogadać z kolesiami, oni Ci doradzą, ewentualnie napisać o tym jeszcze raz… i kupić, i zamknąć sprawę