Laptop z miejscem na dodatkowy HDD?

Witam.

Czy ktoś zna modele laptopów, które oprócz swojego dysku twardego mają jeszcze wolne miejsce na dodatkowy dysk twardy?

Chodzi o dołożenie do sprzętu, dodatkowego dysku SSD na system. Zewnętrzny dysk nie wchodzi w rachubę.

Np. ten: Qosmio G50-10T.

Laptop to nie stacjonarny…

Wstaw jako główny ssd, a dodatkowy dysk podpinaj przez usb.

Albo kup stacjonarnego kompa, tam możesz wstawić tyle dysków ile chipset obsłuży :slight_smile:

Mój 3 letni laptop HD DV9700z posiada dwa dyski. Główny od miesiąca gości dysk 128GB SSD na system a drugi 500GB do przechowywania danych. Obecnie laptopy też posiadają takie rozwiązania ale są droższe.

Mam Toshibę Satellite P300 (17") i ma możliwość instalacji 2 HDD, niektóre modele A300 (15,4") również miały kieszenie na 2 dyski, chodziarz nie we wszystkich było wlutowane złącze dla drugiego dysku .

Dziękuje za wszelkie informacje. :slight_smile:

Co do zakupu stacjonarnego kompa, to takowy już posiadam, co chyba widać w podpisie. Potrzebuję laptopa, bo jakiś czas nie będzie mnie w domu, a nie będę się męczył z dyskami, które są normalnie na wyposażeniu komputerów przenośnych.

Niektóre modele Della mają możliwość zamontowania dysku zamiast baterii, tylko trzeba wtedy mieć specjalną kieszeń (wielkością jest jak bateria) ale w środku ma miejsce na dysk.