Laptop z najlepszą klawiaturą 2016

Jestem ciekawy, jakie laptopy mają najlepsze klawiatury, najwygodniejsze, ze świetną odpowiedzią, skokiem, itd

Wiem, że wielu z tych, którzy preferują Macbooka powie że tylko Mac. Ale też wiem, że to bzdura i klawiatury Appla nie są wcale najlepsze.

Asumpt do takiego postawienia sprawy dało mi kilka filmów na YT, gdzie są testy różnych laptopów i np Lenovo, chyba 900, ma klawiaturę ponoć dużo lepszą od tego w macu. Jakie są Wasze odczucia? Naturalnie najlepsze są te poparte użytkowaniem sprzętu, a nie zasłyszanymi wiadomościami.

Hobbistycznie programuje strony internetowe, posiadam Macbooka pro z 2010 i Lenovo Y700 jak dla mnie klawiatura w Macu bije na głowę tę od Lenovo, która też najgorsza nie jest.

A czy w takim razie obecne macbooki lub lenovo np 900 mają takie same klawiatury jak ich poprzenicy /macbook 2015/ ? A co byś zainwestował gdybyś miał luźną kasę dziś?

Zależy ile tej luznej kasy ;p Obecnie jestem zafascynowany technologią Apple także celowałbym w Maca Pro. 

Lenovo ma wygodne klawiatury również to potwierdzam.

 

Ile chcesz wydać na sprzęt do czego będzie używany?

Kasa nie jest problemem.  Dużo piszę. Mam pewne programy pod windowsa, którego jednak coraz mniej lubię. Miałem maca ale odddałem - nie mogłem jakoś się przekonać do systemu, kupilem Della xps, ale klawiatura jednak męczy po jakimś czasie, jest twarda i jakaś taka mała, ciężko się trafia w klawisze, często robię błędy. Więc zacząłem myśleć,co jest dla mnie najważniejsze. I tak na pewno klawiatura równolegle z touchpadem. 

Myślałem żeby ponownie spróbować tego Macbooka, ale nie tego najnowszego, tylko poprzednika. Czy między nimi jest jakaś różnica w klawiaturach?

Poprzednika dlatego, że miał dużo złącz, z których obecny model jest wykastrowany.

Ale też jest druga opcja,  fajny maly maczek, taki mobilny, chyba 12 cali ma. Też ma tylko jeden port, ale przynajmniej jest mobilny i można spędzać z nim długie godziny z dala od gniazdka; /nie wiem, czy nie męczy oczu, w końcu mały ekran, to i mniejszy komfort pracy/. Z drugiej strony, jeżeli na pozostałych sprzętach pracuję na windowsie, to nie wiem, czy jest sens, żeby zmieniać system…choć to będzie mój laptop prywatny naturalnie, nie służbowy. Dziś siedziała obok mnie dziewczyna w pubie, pisała coś na małym macu, jaki on był ubogi, literki malutkie, klawiatura wyglądowo taka sobie, no ubogi zwyczajnie, nie wiem jaka to była wersja, ale zakładam, że wyglądowo one wszystkie są mniej więcej podobne do siebie.

Lenovo nigdy nie miałem, ale słyszałem dużo pozytywów o klawiaturach, mniej natomiast o ich touchpadach, w sensie, że nie są tak super, jak te w Macbookach. Bardzo dobra dla mnie jest klawiatura i rówież touchpad w toshibie, ale to nie znaczy, że nie ma lepszych itd. Obejrzałem lenovo 900 i carbona, ładne są, prezentują się świetnie i jest dużo pochlebnych receznji, to jakby modele pewniaki ?