Laptop z outletu X-KOM czy będzie ok?

Czy to dobry wybór - laptop Lenovo IdeaPad S540-14 i5-8265U 12GB 256SSD Win10 MX250
Z outletu X-KOM -
Cena prezentowanego na aukcji produktu została obniżona ze względu na:

  • zastępcze opakowanie transportowe (sprzęt bezpiecznie zapakowany do wysyłki)
  • produkt z regulaminowego zwrotu, po naprawie w autoryzowanym serwisie producenta (aktualizacja oprogramowania)
    Cena 2600 zł, więc chyba całkiem korzystnie - nowy to ok. 3200 zł na x-komie. Czy to dobry wybór czy lepiej nie brać z outletu? Czy X-KOM nie robi potem problemów?
    Dodatkowo, laptop zostanie odebrany w salonie i również tam za niego zapłacę i chcę go obejrzeć przed sfinalizowaniem transakcji, na co zwrócić uwagę oprócz oczywistych rys, zabrudzeń itd?

Do czego?
Do przeglądania Internetu, pisania pism jest OK. Jeżeli Interesują Ciebie gry… tragiczny wybór.
MX250 jest naprawdę niewiele wydajniejszy od Integry Vega, sensowne laptopy do gier to od 3500 z 1650 od zielonych, minimum żeby te gry działały to 1050 startujące w okolicach 2700. W obu przypadkach jednak wydajniej wychodzi stacjonarny.

Laptop do filmów, muzyki, przeglądania internetu, ewentualnie do zagrania w The Sims od czasu do czasu.
Bardziej mi chodziło o to, czy kupowanie laptopa z outletu do dobry pomysł, czy lepiej kupić nowy.

To nawet karty graficznej nie potrzebujesz, vega by weszła. :wink:

To już od Ciebie zależy, ja osobiście z outletu nie korzystam , tu się wiec nie wypowiem. Raczej jednak nie powinno być jakichś wielkich wpadek.
Natomiast, to akurat mówię otwarcie, cena bazowa 3200 i wysokość obniżki pozostaje w małym związku z wydajnością. Nie wiem jakie, i na ile istotne dla Ciebie, są dodatki w stylu “fajnej obudowy” itp., ale tylko one mogą cene uzasadniać.

Jeżeli szuaksz taniego laptopa i dlatego outlet poszukaj i u konkurencji, tanp np. tylko dodajesz kosc RAM 8 GB i masz to samo wydajnościowo o…1000 zł taniej. https://www.euro.com.pl/laptopy-i-netbooki/lenovo-laptop-ip330-r5-8gb-256ssd-w10.bhtml

Za tę cenę laptopa do filmów, muzyki, internetu i Smisów kupisz nie z outletu. Więc jeżeli masz na kupno laptopa 2600 zł to kupuj nowego nie po zwrocie/naprawie.

To jest “babski” laptop, więc zależy mi żeby był ładny i smukły, cienkie ramki, takie bajery :wink: Zależy mi też żeby ten laptop wystarczył na kilka lat pracy a nie żeby po roku zaczął się wieszać, dlatego też więcej RAM i ta karta graficzna.
W sumie mam budżet na laptopa właśnie koło 3000, ewentualnie jak będzie coś naprawdę super 3500, ale podoba mi się to Lenovo więc za cenę 2600 tym bardziej spoko!
Wydaje mi się, że naprawa polegająca na “aktualizacji oprogramowania” to nie jest tak poważna sprawa jak np. naprawa zasilacza czy wymiana jakiejś tam części - nie wiem czy mam rację?

Widać masz jeszcze sporo zaufania i wiary w ludzi. Nie szkodzi, dorośniesz :laughing:

Cokolwiek tam naprawiali to na produkt masz nadal gwarancję, wiec zbytnio bym się nie przejmował. Obejrzyj tylko dokładnie matrycę, czy nie założyli ci jakiejś podróby podczas aktualizacji oprogramowania :wink:

Karta graficzna ma się nijak do pracy, do Internetu wystarczy nawet archaiczna Integra sprzed 5-10 lat. Simsy zaś sa już wiekowe i na Vedze np. ida ładnie. :wink: Dodatkowo pamięć RAM rozbudowujesz bezproblemowo umieszczając kość w wolnym slocie, więc to też średni argument. Koszt kości 150-200 zł, kwadrans pracy Pana Zenka z serwisu w / znajomego 50 zł. :wink:

Jeżeli zależy Ci na “małym wymiarze” i jesteś gotowy/a płacić za design jakieś 1000 zł więcej… Twoja decyzja. :wink: W moim osobistym odczuciu ten konkretny model i w takiej cenie nie powala.

Nie no, wygląd i wykonanie tez się liczy. To nie blaszak którego wepchniesz pod biurko i o nim zapomnisz :stuck_out_tongue_winking_eye:

Ps. Za 3,5k możesz kupić macbooka air :wink: tez jest ładny :wink:

Outlet - to chyba coś tańszego, gdy nie ma się wygórowanych wymagań. Przykład:


Przynajmniej Rozdzielczość matrycy 1600 x 900 - ten bym brał i klaskał za 799,00zł?

Dzięki za wszystkie rady :smiley: Na pewno się jeszcze zastanowię co zrobić z tym lapkiem :smiley:

Różnica pomiędzy laptopem S540 vs 330 jes znacząca. Nie chodzi mi tylko o wydajność, ale również o kolory matrycy, grubość ramek, oraz jakość materiałów użytych do wykonania. Dodatkowym atutem modelu S540 jest jego wygląd.

Budżetowy laptop będzie dobry tylko z punktu widzenia jak najniższej ceny, natomiast S540 z outletu X Kom technicznie deklasuje każdy wymieniony w temacie laptop.

HP Pavilion 15 Ryzen 5-3500/8GB/256/Win10 Blue
Alternatywnie laptop HP Pavilion na dobrej matrycy, która mniej męczy wzrok od matryc w budżetowych modelach.

Not really. W drugim poście wymienione były przynajmniej dwie porównywalne cenowo i wydajniejsze opcje 1050/1650. Trochę wiec naciągane to “technicznie deklasuje”, sam jest deklasowany a broni się najwyżej wspomniana obudowa, ramkami etc. :wink: Autor(ka) sama musi zdecydować, czy design jest ważniejszy, czy wydajność, czy pełen portfel. :wink:

W tym budżecie spokojnie nowy model
ASUS VivoBook S530FN i5-8265U/8GB/256/Win10
Matryca FULL HD matowa IPS, procesor 4 rdzeniowy 8 generacji, grafika MX150 starsza trochę słabsza od MX250 lecz do ww. gier wystarczy, podświetlana klawiatura.

Zły. Bo to Lenovo IdeaPad (lata świetlne od ThinkPad).