Laptop z przeznaczeniem do obróbki wideo w 4K

Witam Serdecznie,

 

Poszukuję laptopa, który powinien bez problemu i w rozsądnym czasie poradzić sobie z renderowaniem materiałów wideo w 4K. Proszę o podesłanie jakiś propozycji. Budżet nie jest sztywny i liczę się z kosztem. Zależy mi, aby cena była adekwatna do jakości. Co moglibyście mi polecić? Czy do takich zastosowań są jakieś dedykowane serie laptopów czy raczej celować w kategorię “gaming”?

 

Pozdrawiam.

Poszukaj może czegoś z lenovo z serii P50 albo T450s, w pracy mamy taki sprzęt i graficy pracują na nim bez problemów. Sprawdź w digitmedia laptopy z tych serii, może coś znajdziesz, ciężko mi podać konkretny sugerowany model bo wybór jest dość duży a nie podałeś jakichś wymagań, które mniej więcej ma spełniać.

Thinkpady lenovo to dobry pomysł, ale musi dobrać taki o odpowiednich parametrach by nadał się do wymienionych zastosowań. Jak już piszesz o digitmedia to oni zawsze polecić coś mogą, taki, który się nada. Generalnie seria P50 czy T450s jest dobra, chyba nawet thinkpady z tych serii to jedne z wydajniejszych, nie licząc tych z serii P70.

Sam myślałem o czymś takim: http://www.x-kom.pl/p/326187-notebook-laptop-156-asus-strix-gl502vs-32-i7-6700hq-32gb-4801tb-win10.html

Z tym, że nie wiem czy nie lepiej byłoby poczekać na intela z 7-gą generacją, ponieważ już w dellach zaczynają się pojawiać, tak więc myślę, że lada chwila powinny też pojawić się w asusach. Wtedy to chyba już byłaby petarda ten laptop.