Laptop z Vistą przez HDMI z telewizorem

Witam!

Kupiłem dzisiaj Kabel HDMI-HDMI. Mam Laptopa z GeForce 9200 M GS, wyjściem HDMI i Windows Vista HP. W telewizorze także mam wejście HDMI. Gdy łączę je kablem, laptop wykrywa mi telewizor (jako zewnętrzny monitor), natomiast telewizor nie widzi laptopa (niebieski ekran w telewizorze). W telewizorze wybieram jako źródło sygnału HDMI i nic. Proszę o pomoc, aby na telewizorze wyświetlało mi się to, co na laptopie (i żeby był dźwięk).

Dzięki z góry i pozdrawiam.

Powinien być jakiś skrót klawiszowy do przełączania się pomiędzy monitorami . Poszukaj w instrukcji.

laptop widzi podłączony telewizor przez hdmi ale to nie znaczy, że będzie od razu wyświetlał obraz na tym TV. W panelu sterowania nvidia musisz wybrać monitor z którego chcesz korzystać. Możesz z oby dwóch na raz bądź tylko z TV. Wybierasz żeby było z TV ustawiasz odpowiadająca Tobie rozdzielczość i wszystko na ten temat. Tylko w TV musisz przełączyć wyświetlanie na kanał hdmi. A co do dźwięku hm… u mnie jest tak, że muszę wejść w ustawienia odtwarzania dźwięku i wybrać domyślnie hdmi a nie głośniki/słuchawki, a jak skończę korzystać z hdmi muszę również ręcznie powrócić na domyślne głośniki/słuchawki. Nie wiem jak zrobić aby po podpięciu hdmi automatycznie zmieniał źródło dźwięku jako kabel hdmi.

Dzięki wielkie ale problemem okazała się rozdzielczość ekranu laptopa. Gdy podłączyłem drugiego (rozdz. 1366x768) to działa ok (dźwięk ustawiam w panelu sterowania od karty dźwiękowej) . Nie da się w tym pierwszym laptopie ustawić tak, aby rozdzielczość także była 1366x768 ? (max. jest 1280x1024 o ile pamiętam).

Dzięki z góry i pozdrawiam :wink:

każdy monitor ma swoją maksymalną rozdzielczość i tego nie przeskoczysz. jeśli masz monitor z max rozdzielczością 1280x1024 to więcej się nie da, możesz podłączyć wtedy sam telewizor full hd i będziesz miał większą rozdzielczość. Jeśli chcesz mieć na 2 monitorach to zawsze wyświetli się obraz na oby dwóch w rozdzielczości maksymalnej obsługiwanej przez ten monitor który jest słabszy. Poza tym telewizory są panoramiczne 16:9 albo 16:10 w przypadku monitorów komputerowych a Ty podałeś rozdzielczość 1280x1024 typową dla monitorów 4:3 tak więc polecam stosować zamiennie te 2 monitory bo do każdego dopasujesz inną rozdzielczość a na dwóch na raz to na pewno będziesz musiał rozciągnąć obraz na panoramicznym co mi osobiście nigdy się nie podobało. :slight_smile:

Tak, rozciągnięcie na panoramicznym jest ochydne.

Niestety w laptopie mam 1024x768, w TV tak samo bo HD.

Nie wiem, jak wymusic 1024x600 np. coś panoramicznego niewykraczającego poza obslugiwane :wink: 1280x800 nie odpale.

Musisz ustawić rozdzielczość drugiego ekranu. W ustawieniach ekranu masz rodzajowy monitor PnP i tam masz rozdzielczość 1024x768 i masz drugi ekran, który po podłączeniu do telewizora powinien wykryć rozdzielczości tego odbiornika i bez problemu można ustawić maksymalną dla danego odbiornika rozdzielczość.