Laptop z Vistą przez HDMI z telewizorem


(Zespol1) #1

Witam!

Kupiłem dzisiaj Kabel HDMI-HDMI. Mam Laptopa z GeForce 9200 M GS, wyjściem HDMI i Windows Vista HP. W telewizorze także mam wejście HDMI. Gdy łączę je kablem, laptop wykrywa mi telewizor (jako zewnętrzny monitor), natomiast telewizor nie widzi laptopa (niebieski ekran w telewizorze). W telewizorze wybieram jako źródło sygnału HDMI i nic. Proszę o pomoc, aby na telewizorze wyświetlało mi się to, co na laptopie (i żeby był dźwięk).

Dzięki z góry i pozdrawiam.


(zaklik) #2

Powinien być jakiś skrót klawiszowy do przełączania się pomiędzy monitorami . Poszukaj w instrukcji.


(Michmie) #3

laptop widzi podłączony telewizor przez hdmi ale to nie znaczy, że będzie od razu wyświetlał obraz na tym TV. W panelu sterowania nvidia musisz wybrać monitor z którego chcesz korzystać. Możesz z oby dwóch na raz bądź tylko z TV. Wybierasz żeby było z TV ustawiasz odpowiadająca Tobie rozdzielczość i wszystko na ten temat. Tylko w TV musisz przełączyć wyświetlanie na kanał hdmi. A co do dźwięku hm... u mnie jest tak, że muszę wejść w ustawienia odtwarzania dźwięku i wybrać domyślnie hdmi a nie głośniki/słuchawki, a jak skończę korzystać z hdmi muszę również ręcznie powrócić na domyślne głośniki/słuchawki. Nie wiem jak zrobić aby po podpięciu hdmi automatycznie zmieniał źródło dźwięku jako kabel hdmi.


(Zespol1) #4

Dzięki wielkie ale problemem okazała się rozdzielczość ekranu laptopa. Gdy podłączyłem drugiego (rozdz. 1366x768) to działa ok (dźwięk ustawiam w panelu sterowania od karty dźwiękowej) . Nie da się w tym pierwszym laptopie ustawić tak, aby rozdzielczość także była 1366x768 ? (max. jest 1280x1024 o ile pamiętam).

Dzięki z góry i pozdrawiam :wink:


(Michmie) #5

każdy monitor ma swoją maksymalną rozdzielczość i tego nie przeskoczysz. jeśli masz monitor z max rozdzielczością 1280x1024 to więcej się nie da, możesz podłączyć wtedy sam telewizor full hd i będziesz miał większą rozdzielczość. Jeśli chcesz mieć na 2 monitorach to zawsze wyświetli się obraz na oby dwóch w rozdzielczości maksymalnej obsługiwanej przez ten monitor który jest słabszy. Poza tym telewizory są panoramiczne 16:9 albo 16:10 w przypadku monitorów komputerowych a Ty podałeś rozdzielczość 1280x1024 typową dla monitorów 4:3 tak więc polecam stosować zamiennie te 2 monitory bo do każdego dopasujesz inną rozdzielczość a na dwóch na raz to na pewno będziesz musiał rozciągnąć obraz na panoramicznym co mi osobiście nigdy się nie podobało. :slight_smile:


(sla17) #6

Tak, rozciągnięcie na panoramicznym jest ochydne.

Niestety w laptopie mam 1024x768, w TV tak samo bo HD.

Nie wiem, jak wymusic 1024x600 np. coś panoramicznego niewykraczającego poza obslugiwane :wink: 1280x800 nie odpale.


(joohoo) #7

Musisz ustawić rozdzielczość drugiego ekranu. W ustawieniach ekranu masz rodzajowy monitor PnP i tam masz rozdzielczość 1024x768 i masz drugi ekran, który po podłączeniu do telewizora powinien wykryć rozdzielczości tego odbiornika i bez problemu można ustawić maksymalną dla danego odbiornika rozdzielczość.